W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zajęcia online "Ćwiczenia z wolności"

Zajęcia online "Ćwiczenia z wolności"
Data rozpoczęcia 2020-06-06
Godzina rozpoczęcia 12:00
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Galeria Labirynt zaprasza na zajęcia online "Ćwiczenia z wolności". Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami stworzą własne przezroczystych slime’y! Zajęcia będą tłumaczone na PJM. Zapisy trwają do 3 czerwca.

„Ćwiczenia z wolności” odbędą się na platformie ZOOM 6 czerwca o godzinie 12:00. Podczas warsztatów dzieci poznają dzieła sztuki współczesnej oraz przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas. Wykorzystując zgromadzone w domach zapasy, każdy uczestnik i uczestniczka własnoręcznie stworzy przezroczyste slime’y! Aby to zrobić trzeba przygotować brokat, płyn do soczewek i klej! W pierwszej części spotkania omówione zostaną przykłady dzieł sztuki, które są przezroczyste i nieprzezroczyste.

Warsztaty będą realizowane on-line w formie wideokonferencji na platformie Zoom. Zapisy są prowadzone do 3.06 poprzez wysłanie wiadomości na adres   (w tytule maila należy wpisać datę i nazwę warsztatów, natomiast w treści podać imię, nazwisko oraz wiek dziecka). W mailu zwrotnym przesłana zostanie informacja dotycząca sposobu dołączenia do zajęć oraz link do spotkania.

Jak należy przygotować się do warsztatów? Przede wszystkim trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne produkty i narzędzia. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle pobrudzić, dlatego też należy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię stołu lub podłogi, na których będziemy pracować.

Potrzebne narzędzia:

  • gazety / folie / cerata do zabezpieczenia stołu
  • kilka łyżek kuchennych
  • kilka misek lub talerzy do zupy
  • kubek

Produkty sensoryczne:

  • płyn do soczewek
  • klej szkolny – koniecznie płynny i przezroczysty!
  • soda oczyszczona
  • kubek wody
  • brokat

Prowadzenie: Agata Sztorc, edukatorka Galerii Labirynt
Tłumaczenie na PJM: Ewelina Lachowska
Realizacja: Karol Jakóbczyk

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej