W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zawsze klasyka: Impresje
Data rozpoczęcia 2018-10-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Czas trwania: 60 min
Kuratorka cyklu – Magdalena Żelazko

Drugi koncert z cyklu „Zawsze klasyka”. 

Przełom XIX i XX wieku w muzyce klasycznej należy bez wątpienia do Impresjonistów. Inspiracja malarstwem oraz poezją symbolistów przyczyniła się do powstania nowego kierunku, będącego w opozycji do romantycznego stylu kompozytorskiego. W setną rocznicę śmierci Claude'a Debussy skupimy swoją uwagę na twórczości kompozytora, który jest uważany za głównego reprezentanta Impresjonizmu w muzyce.

Aleksandra Iwanow – pianistka, urodzona w 1995 roku w Warszawie. Studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj i dr hab. Agnieszki Przemyk-Bryły oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobyła III nagrodę na XXI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Roma 2011” w Rzymie, III nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie im. Andrea Baldiego w Bolonii oraz I nagrodę i Grand Prix na III Międzynarodowym Konkursie „Notes in Harmony 2015” w Bettonie. Swoje umiejętności rozwija podczas wielu lekcji i kursów mistrzowskich pod okiem wybitnych artystów.

O cyklu: Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej