W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zawsze klasyka | Karnawał klasycznie

Zawsze klasyka | Karnawał klasycznie
Data rozpoczęcia 2019-01-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wraz z Nowym Rokiem powracamy do Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”, by poznawać nieznane nam dotąd kompozycje najwybitniejszych kompozytorów w historii muzyki. W czasie karnawału poznamy utwory,  które królowały na salach balowych XIX wieku. Wysłuchamy kompozycji W. A. Mozarta, Ch. Gounoda czy A. Piazolli. 

Lubelska Orkiestra Klarnetowa powstała w 2017 roku. Pomysłodawcą i założycielem jest Andrzej Schab – lubelski klarnecista, muzyk Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego oraz nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II s. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Zespół tworzą muzycy związani z lubelskimi instytucjami kultury, np. Filharmonią Lubelską im. H. Wieniawskiego i Teatrem Muzycznym w Lublinie. Zespół w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów takich, jak G. F. Haendel, J. S. Bach, W. A. Mozart, Ch. Gounod, A. Dvorak, G. Bizet, J. Strauss, L. Weiner,  ale także w repertuarze zespołu znajdziemy kompozycje i opracowania utworów muzyki rozrywkowej oraz filmowej takich kompozytorów, jak:  G. Gershwin, S. Joplin, H. Warner, N. Rota, G. Miller, P. Desmond, I. Berlin, Zequinha de Abreu.

O cyklu: Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.
​Kuratorka cyklu: Magdalena Żelazko

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej