W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zawsze klasyka: Przemiany
Data rozpoczęcia 2018-11-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Czas trwania: 60 min
Kuratorka cyklu – Magdalena Żelazko​

Karol Szymanowski bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych polskich i światowych kompozytorów XX wieku. Przemiany myślenia kompozytorskiego sprawiają, że jego twórczość można rozpatrywać w poszczególnych etapach. Sposób, w jaki wydarzenia z życia Szymanowskiego oddziałują na jego utwory, będziemy mieli przyjemność usłyszeć podczas trzeciego koncertu z cyklu „Zawsze klasyka” w DDK „Węglin”.

Wydarzenie wpisuje się w lubelskie obchody odzyskania przez Polskę niepodległości – 1918-2018 Inspiruje nas wolność.

Eliza Kierepka, sopran – ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I .J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. Wojciecha Maciejowskiego oraz dr Joanny Horodko. Absolwentka Muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz w KUL. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich, m.in. Agnieszki Rehlis, Barbary Mądrej-Bednarek, Ubaldo Fabbri. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Jest laureatką konkursów:  wyróżnienie w 50. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego, 7. Konkursie Pieśni i Arii, II miejsce na 12. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz II miejsce na 9. Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym w Rużomberku. Artystka koncertuje z repertuarem oratoryjno-kantatowym oraz muzyką kameralną.

Agata Góra, pianistka – ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dra Bartłomieja Weznera. W 2012 roku rozpoczęła studia na drugim kierunku – dyrygenturze symfoniczno-operowej w klasie prof. Wojciecha Michniewskiego. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich  u takich sław pianistyki, jak Mikhail Voskresensky (Rosja), Yves Henry (Francja), Alberto Nose (Włochy), Andrzej Jasiński (Polska), Wojciech Świtała (Polska), Elżbieta Stefańska (Polska), Ewa Pobłocka (Polska). Od 2015 roku jest pracowniczką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie stale współpracuje ze śpiewakami.

O cyklu: Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej