W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zemsta 47. samurajów, czyli o co właściwie chodziło - Krzysztof Drozd

Zemsta 47. samurajów, czyli o co właściwie chodziło - Krzysztof Drozd
Data rozpoczęcia 2023-07-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Federacja Fantastyki Feniks
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Historia konfliktu pomiędzy lordem Asano a Kirą, dworzaninem szoguna, która doprowadziła do śmierci tego pierwszego, a w konsekwencji do zemsty jego 47 wiernych wasali, jest najbardziej znaną w świecie historią samurajską. Pomimo to, tak naprawdę świat zachodni niewiele wie o tym, co się wydarzyło. Opowieść ta znana jest co najwyżej w swej bardzo popularnej wersji, często odbiegającej od rzeczywistości. Zazwyczaj mylnie podawane są nawet daty wydarzeń, o ich przebiegu nie wspominając. Proponuję przyjrzeć się faktom, zostawiając z boku legendy, powieści i filmy. Zaręczam, że i tak będzie ciekawie, nawet bez wiedźmy, smoka i Keanu Reevesa.

Wydarzenie jest częścią serii Fantastyczne Spotkania

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można również grać w gry planszowe, fabularne, bitewne i karciane. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej