W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Żniwowanie w skansenie
Data rozpoczęcia 2021-07-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 18 zł (normalny), 9 zł (ulgowy)
Kategoria Pokaz

W niedzielę, 25 lipca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się doroczne Żniwowanie, które będzie próbą przywołania atmosfery pracy, ale także ogólnej radości jaka panowała podczas sprzętu zboża na przedwojennej lubelskiej wsi.

Żniwiarze i podbieraczki przywdzieją lniane stroje i chwycą w dłonie ówczesne narzędzia pracy - sierpy i kosy. Nie zabraknie także pokazów koszenia zboża kosiarką konną, posiłku i odpoczynku pracujących. Tego dnia w chałupie z Żukowa będzie można przyjrzeć się wypiekowi podpłomyków dla żniwiarzy, a w stodole z Urzędowa tradycyjnej młocce zboża przy użyciu cepa. Wydarzeniu będzie towarzyszyła bogata historyczna narracja. Ponadto uzupełnieniem Żniwowania będzie komentarz na temat współczesnej ekologicznej uprawy roli, który poprowadzi p. Wojciech Kniaziuk z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. 

Pokazy towarzyszące:

  • wypiek podpłomyków dla żniwiarzy w chałupie z Żukowa w godz. 10:00-12:00,
  • młocka zboża cepem w stodole z Urzędowa w godz. 12:00-12:50 i 14:00-15:00.

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej