W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Zofia Sulikowska z Wojsławic. Portret śpiewaczki” promocja płyty i spotkanie z artystką

„Zofia Sulikowska z Wojsławic. Portret śpiewaczki” promocja płyty i spotkanie z artystką
Data rozpoczęcia 2016-08-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Plac przed Teatrem Andersena
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Zofia Sulikowska z Wojsławic. Portret śpiewaczki” to jedna z pierwszych w Polsce płytowych monografii poświęconych pojedynczej ludowej artystce. Bohaterką jest jedna z najciekawszych i bardziej utytułowanych wiejskich wykonawczyń tradycyjnego repertuaru na Lubelszczyźnie, nagradzana wielokrotnie m.in na festiwalu w Kazimierzu (Złota Baszta) laureatka Nagrody Kolberga. Na płytę składają się unikalne pieśni weselne, kolędy, pieśni religijne, ballady z przekazu rodzinnego oraz skrupulatnie przez wiele lat poznawane przez panią Zofię od najstarszych mieszkańców powiatu chełmskiego.

Wydawnictwo wyprodukowane zostało przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka i wydawnictwo In Crudo. W programie spotkania prezentacja wydawnictwa, recital bohaterki wraz z uczennicami oraz wystąpienia gości.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej