W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zrób sobie Ex Libris | warsztaty z linorytu 15+

Zrób sobie Ex Libris | warsztaty z linorytu 15+
Data rozpoczęcia 2023-01-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2023-01-29
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z podstawami linorytu – techniki druku wypukłego, jednej z najstarszych metod graficznych. Tematem przewodnim będzie Ekslibris, czyli znak własnościowy, symboliczny portret właściciela. Pierwszego dnia warsztatów każdy przygotuje swoją matrycę linorytniczą i wykona próbne odbitki. Drugiego dnia warsztaty będą miały formę otwartej pracowni. Będzie można zarówno drukować ex libris, jak i przygotowywać kolejną matrycę.

Uwaga! Nie musisz umieć rysować, żeby dobrze bawić się na warsztatach. Kalkowanie i przerysowywanie dozwolone. Warto się zastanowić, jakie znaki i symbole chcielibyśmy zawrzeć we własnym ekslibrisie.

Michał Tokarz – grafik i artysta intermedialny, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dziedzinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Dyplom magisterski zrealizował w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem dra Wojciecha Sobczyka. Posługuje się najczęściej grafiką warsztatową, ready made, obiektami rzeźbiarskimi, rysunkiem. Głównymi podejmowanymi przez niego zagadnieniami są dom, korzenie, tożsamość i terytorium. Tworzy projekty traktujące o relacjach między miastem a wsią oraz projekty partycypacyjne, mające na celu budowanie kontaktów między obcymi sobie osobami. Członek grupy artystycznej Izomer oraz Kolektywu [ZOBACZ JAK], uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Kiedy: warsztaty dwudniowe, 28.01-29.01.2023 (sobota-niedziela), godz. 15:00-18:00
Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Wydarzenie będzie tłumaczone na język ukraiński.
Wstęp: 10 PLN; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
Zapisy: online na stronie Galerii Labirynt

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Prowadzenie: Michał Tokarz.
Tłumaczenie: Mariya Hoyin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej