KBE - Karta Biletu Elektronicznego
LKM - Lubelska Karta Miejska
BOK - Biuro Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie
PSB - Punkt Sprzedaży Biletów Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie
BOM - Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin
Nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej jest bezpłatne.
Jeżeli Ty masz prawo do posiadania Lubelskiej Karty Miejskiej, to Twoje dzieci również mają takie prawo, pod warunkiem, że nie ukończyły jeszcze 18. roku życia.
UWAGA!
Jeżeli Twoje dzieci nadal się uczą albo studiują, to mają prawo do posiadania Lubelskiej Karty Miejskiej nie dłużej niż do ukończenia 26. roku życia.
Pamiętaj, że Twoje dzieci, które nie ukończyły 6. roku życia mają prawo do korzystania ze zniżek, ulg, preferencji i uprawnień oferowanych przez Partnerów Programu „Lubelska Karta Miejska” na podstawie Twojej Lubelskiej Karty Miejskiej, nie potrzebują wydanej odrębnie dla nich LKM.
Może to zrobić również upoważniona przez wnioskodawcę osoba, w tym dziecko, które ukończyło 13 rok życia i wskazane jest we wniosku o nadanie LKM. W takiej sytuacji do składanego wniosku należy dołączyć upoważnienie.
Tak, możesz upoważnić do złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej osobę trzecią, w tym dziecko, które ukończyło 13. rok życia pod warunkiem, że dziecko to wskazane jest we wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Wniosek musi być podpisany przez osobę dorosłą, która jest Wnioskodawcą.
Jeżeli upoważnisz kogoś do złożenia wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej, pamiętaj do wniosku dołączyć upoważnienie.
Tak – na wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej nie wypełniaj w części I.A. DANE WNIOSKODAWCY pola dotyczącego numeru Karty Biletu Elektronicznego wnioskodawcy.
Tak – na wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej wypełnij w części I.A. DANE WNIOSKODAWCY pole dotyczące numeru Karty Biletu Elektronicznego wnioskodawcy.
Wniosek można otrzymać w placówce BOK, PSB lub BOM. Wniosek można również pobrać ze strony internetowej. Przejdź do strony zawierającej wniosek.
Sprawdź jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku.
Wniosek rozpatrywany jest niezwłocznie po jego złożeniu, a w przypadku wniosku internetowego o przedłużenie LKM decyzja wydawana jest w terminie 5 dni roboczych.
Nie, podanie numeru telefonu lub adresu e-mail jest dobrowolne.
Jeżeli podasz numer telefonu lub adres e-mail, pamiętaj na wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej wyrazić zgodę na ich przetwarzanie.
Jeżeli podasz numer telefonu lub adres e-mail i wyrazisz zgodę na ich przetwarzanie, to tą drogą mogą Ci być przekazywane informacje o Programie „Lubelska Karta Miejska”.
Pracownik ma obowiązek potwierdzić, że wskazane na wniosku dzieci to dzieci wnioskodawcy. W przypadku wątpliwości (tj. np. gdy nazwisko, które noszą dzieci różni się od nazwiska wnioskodawcy) należy przedstawić dokument to potwierdzający.
Nie. W takim przypadku należy wypełnić dwa odrębne wnioski.
Należy zawnioskować o wydanie duplikatu KBE w Punkcie Sprzedaży Biletów lub w Biurze Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.
Sprawdź jak uzyskać duplikat KBE.
Musisz zgłosić się do ZTM w Lublinie i wyrobić duplikat Karty Biletu Elektronicznego Sprawdź jak uzyskać duplikat Karty Biletu Elektronicznego
Musisz zgłosić się do ZTM w Lublinie i wyrobić duplikat Karty Biletu Elektronicznego Sprawdź jak uzyskać duplikat Karty Biletu Elektronicznego.
Nie można przekazać drugiej osobie uprawnień wynikających z posiadania LKM. Wyjątkiem są dzieci, które nie ukończyły 6 roku życia, które mogą korzystać ze zniżek, ulg i preferencji na podstawie LKM nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.
Wniosek o nadanie LKM po raz pierwszy może być złożony wyłącznie osobiście, natomiast wniosek o przedłużenie LKM można złożyć internetowo lub osobiście.
Nie. Wniosek rozpatrywany jest niezwłocznie po jego złożeniu i wtedy na KBE zapisywana jest LKM.
Tak, ale musisz pokazać te dokumenty tak, by obsługujący Cię mógł zweryfikować niezbędne dane.
O utracie lub zniszczeniu KBE z LKM należy poinformować niezwłocznie Biuro Obsługi Klienta lub w Biurze Obsługi Klienta Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.
Należy zawnioskować o wydanie duplikatu KBE w Punkcie Sprzedaży Biletów Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.
Sprawdź jak uzyskać duplikat KBE.
Nie ma takiej potrzeby, w tym przypadku identyfikator zostanie automatycznie przedłużony do 30 czerwca 2022 r.
Wniosek o wydanie LKM po raz pierwszy składa się w formie pisemnej w BOK ZTM w Lublinie, PSB ZTM w Lublinie albo osiedlowym BOM UM Lublin
Wniosek o przedłużenie LKM dla osób, które są posiadaczami identyfikatora LKM można złożyć na dwa sposoby:
LKM (Lubelska Karta Miejska) a Lubika nie są tym samym tzn.:
LKM - Lubelska Karta Miejska – to program premiujący osoby odprowadzające podatki w Lublinie.
Lubika - to nowy system biletu elektronicznego, który został wdrożony w Lublinie 1 października 2021 r.
Rejestracji w systemie Lubika może dokonać każdy, ale do programu LKM mogą przystąpić wyłącznie uprawnieni uczestnicy.
Wniosek o nadanie LKM można złożyć nie będąc zarejestrowanym w systemie Lubika, ale w celu zakupu biletu okresowego pasażer musi aktywować swoją dotychczasową Kartę w systemie Lubika lub zarejestrować i aktywować aplikację mobilną Lubika jako nośnik biletów w systemie.
Aby uzyskać znacznik LKM (Lubelskiej Karty Miejskiej) należy posiadać jeden z nośników tj. kartę albo Aplikację Lubika; nie można posiadać jednocześnie dwóch nośników.
Użytkownik aplikacji Lubika może uzyskać identyfikator LKM po spełnieniu warunków wymaganych Programem LKM.
Partnerem Programu jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą, który oferuje zniżki dla jego uczestników.
Tak. Baza Partnerów Programu budowana jest na bieżąco.
Każdy podmiot chcący przystąpić do Programu może złożyć odpowiednie dokumenty w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Lublinie. MPK Lublin zastrzega sobie prawo odmowy zawarcia umowy, w szczególności gdy ulgi lub preferencje są sprzeczne z dobrymi obyczajami, nie wpisują się w cele Programu lub partner nie daje rękojmi należytego wykonywania świadczeń w ramach Programu.
Złożenie deklaracji przystąpienia do programu jest pierwszym krokiem w otrzymaniu tego statusu. Partnerem zostaje podmiot, który zawrze odpowiednią umowę o współpracy w ramach Programu.
Jedyne koszty jakie ponosi partner Programu wynikają z ulg i zniżek dla uczestników Programu, które zostały zadeklarowane w składanej deklaracji.
Tak. Partner ma prawo we własnym zakresie informować o zadeklarowanych ulgach dla Posiadaczy LKM w materiałach promocyjnych, reklamowych oraz w miejscu prowadzenia działalności.