W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekty Gminy w latach 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekty Gminy w latach 2021-2027

 

W perspektywie finansowej 2021-2027 Miasto Lublin planuje dalej rozwijać zrównoważoną mobilność w mieście poprzez modernizację infrastruktury i taboru, a także rozwój komplementarnych form mobilności indywidualnej głównie ukierunkowanej na rozbudowę infrastruktury rowerowej i pieszej. Zamierzamy również skupić się na zadaniach zakładających integrację różnych rodzajów transportu z transportem kolejowym czy dalszą cyfryzację systemu mobilności poprzez rozbudowę systemu zarządzania ruchem i komunikacją publiczną. Poczynione dotychczas inwestycje w tym obszarze, chociażby powstanie Dworca Lublin, wskazują, że obrany przez nas kierunek jest słuszny i wymaga dalszych rozwiązań projektowych, których głównym źródłem finansowania będą środki pochodzące z budżetu UE. Wśród zadań jakie Miasto będzie chciało zrealizować będą również te związane z transformacją energetyczną i klimatyczną.

Jednym z kluczowych dla Miasta projektów, który wymaga współfinansowania unijnego jest utworzenie Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży w Lublinie. Głównym jego celem jest stworzenie nowej siedziby dla Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, który cieszy się długą historią, świetną renomą, a także dużym zainteresowaniem publiczności.

Kolejne działania zostaną skierowane na rozwój szkolnictwa zawodowego oraz rozwój systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Miasta oraz szeroko rozumianą rewitalizację i rozwój terenów zielonych. Będzie to bez wątpienia konieczna kontynuacja działań podjętych w poprzednich latach.

Jesteśmy przekonani, że obecna perspektywa będzie równie owocna co dwie poprzednie i przyczyni się do dalszego rozwoju Miasta Lublin oraz całego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.