W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kadry Nowoczesnego Lublina w Reykjaviku

Kadry Nowoczesnego Lublina w Reykjaviku
08.09.202110:05

W dniach od 30 sierpnia do 3 września 2021 roku pracownicy Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej i Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości realizowali wizytę w Reykjaviku w ramach projektu "Kadry Nowoczesnego Lublina". Wizytę koordynował Pan Hjörtur Ágústsson - kierownik ds. Współpracy Międzynarodowej i Projektów w Wydziale Edukacji i Młodzieży Miasta Reykjavik. Uczestnicy projektu zapoznali się ze strukturą organizacyjną Urzędu Miasta Reykjavik oraz spotkali się z przedstawicielami kluczowych komórek merytorycznych odpowiedzialnych m.in. za promocję, współpracę międzynarodową, rozwój współpracy z biznesem, kulturę turystykę i oświatę. Podczas pobytu odbyły się wizyty studyjne do obiektów sportowych, szkoły podstawowej Víkurskóli oraz instytucji kultury (galeria, biblioteka). Zaprezentowano strategię rozwoju oświaty, ofertę kulturalną i turystyczną, aktualne kampanie promujące zarówno stolicę Islandii jak też całą wyspę. Podczas spotkań zaprezentowano kluczowe projekty międzynarodowe realizowane w ramach programów Horrizon 2020 i Horrizon Europe. Wyjazd sprzyjał rozwojowi zawodowemu uczestników projektu, w tym w zakresie edukacji osób dorosłych, co z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszej realizacji zawodowych obowiązków pracowników Urzędu Miasta Lublin.
Projekt Kadry Nowoczesnego Lublina zakłada udział 39 pracowników Urzędu Miasta Lublin w wyjazdach typu Job Shadowing (uczenie się pracy innych poprzez obserwację), umożliwiających pozyskanie dobrych praktyk oraz nabycie nowych umiejętności.
Projekt został dofinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus.
Więcej informacji o projekcie: Kadry Nowoczesnego Lublina

Projekt Kadry  Nowoczesnego Lublina został dofinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus.