W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odśpiewanie "Ody do radości" online

Odśpiewanie "Ody do radości" online
11.05.202008:36

Tegoroczne obchody Dnia Europy ze względu na globalną sytuację epidemiologiczną nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie. Wobec tego, zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania za pośrednictwem internetu oraz do grupowego odśpiewania "Ody do radości".

9 maja 2020 roku o godz. 18.00 spotkaliśmy się online i wykonaliśmy ze swoich domów utwór Fryderyka Schillera. W grupowym muzykowaniu udział wzięły Chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie prowadzony przez Małgorzatę Nowak, Chór Akademos Międzynarodowych Szkół Paderewski prowadzony przez Elżbietę Niczyporuk oraz Chór Amabile Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie - prowadzony przez Kingę Rdzak.

Do muzycznego przedsięwzięcia dołączyło miasto partnerskie Nancy we Francji wraz z całą społecznością. Relację z wydarzenia oraz plakat informujący o Dniu Europy 2020 w naszym mieście można znaleźć na stronie miasta Nancy.

Więcej o wydarzeniu pisaliśmy 7 maja 2020 roku