W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W mieście Krzemieńczuk w Ukrainie powstanie Skwer Lubelski

W mieście Krzemieńczuk w Ukrainie powstanie Skwer Lubelski
22.09.202314:58

W mieście Krzemieńczuk w Ukrainie powstanie nowy skwer o nazwie Skwer Lubelski. 20 września 2023 roku, członkowie komisji ds. zmiany nazw obiektów toponimicznych  Rady Miasta zagłosowali za utworzeniem nowego skweru. Pomysłodawcą inicjatywy jest  lokalny działacz społeczny i aktywista Pan Artem Riasa, który zaproponował nazwanie zielonego terenu na końcu Placu Molodiżnego Skwerem Lubelskim. Przewodniczący komisji i sekretarz rady miejskiej argumentując, dlaczego skwer powinien nosić imię Lublina, zaznaczył, że takie gesty zachęcają do współpracy. Decyzja musi jeszcze zostać zatwierdzona na sesji Rady Miasta.

Artem Riasa związał się z Lublinem studiując na Wydziale Stosunków Międzynarodowych UMCS, którego jest  absolwentem. Podczas studiów pełnił też funkcję Przewodniczącego Komisji do spraw Studentów Zagranicznych Samorządu Studentów Wydziału Politologii i Dziennikarstwa. Po powrocie do Ukrainy, jako Przewodniczący Centrum Dyplomacji Dziecięcej inicjował współpracę między instytucjami kulturalnymi Krzemieńczuka i Lublina. Od początku pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, Lublin przekazał Krzemieńczukowi pomoc humanitarną w postaci żywności, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych oraz ortopedycznych otrzymanych od naszych partnerów z Francji oraz Niemiec, o czym pisaliśmy tutaj