W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bieżące wydarzenia międzynarodowe

Wizyta studyjna w Hajfie w ramach programu Miasta Międzykulturowe
05.11.201914:46

W dniach 23-24 października 2019 r. Roman Jaborkhel, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin uczestniczył w wizycie studyjnej w izraelskim mieście Hajfa, w ramach programu Rady Europy Miasta Międzykulturowe.

Głównym tematem wizyty były „Przestrzenie publiczne, sztuka i kultura jako siła napędowa dialogu międzyreligijnego, interakcji międzykulturowych i mediacji”.

Delegacje kilkunastu miast uczestniczących w wizycie w ratuszu powitała Pani Dr. Einat Kalisch Rote, prezydent miasta Hajfa. W programie znalazły się m.in. wizyty w instytucjach i prezentacja różnych projektów i dobrych praktyk dotyczących dialogu międzykulturowego, spójności społecznej i wykorzystania różnorodności kulturowej mieszkańców miasta w celu jego rozwoju. Głównym partnerem merytorycznym wizyty był Beit Ha'Gefen Arab-Jewish Cultural Center, lokalna instytucja kultury realizująca projekty dotyczące głównie dialogu i pojednania żydowsko – arabskiego, poprzez działania artystyczne, edukacyjne i społeczne. Instytucja stara się pokazywać, że mimo sytuacji trwałego konfliktu, możliwa jest pokojowa i twórcza współpraca przedstawicieli tych dwóch społeczności, co w skomplikowanym lokalnym polityczno – religijnym kontekście ma szczególne znaczenie.

Lublin uczestniczy w programie Miast Międzykulturowych od 2008 r.

Więcej informacji o programie.