W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyjazd job shadowing w ramach projektu Kadry Nowoczesnego Lublina

Wyjazd job shadowing w ramach projektu Kadry Nowoczesnego Lublina
06.07.202111:41

W dniach 28 czerwca do 2 lipca miał miejsce pierwszy  wyjazd typu Job Shadowing, zorganizowany w ramach projektu Kadry Nowoczesnego Lublina. Pracownice Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej odwiedziły Ayuntamiento de Malaga. W ramach wizyty uczestniczki projektu spotkały się z pracownikami Urzędu Miasta Malaga, którzy przybliżyli im strukturę organizacyjną i sposoby realizacji zadań miasta nakierowane na osiągnięcie zadowalającego poziomu życia mieszkańców oraz osiągnięcie równowagi między rozwojem ekonomicznym i turystycznym miasta.  Malaga posiada w tym obszarze szerokie kompetencje. W 2020 roku miasto otrzymało tytuł European Capitals of Smart Tourism.

Opiekunem uczestniczek projektu z ramienia Ayuntamiento de Malaga  był Pan Marc Sanderson - Dyrektor ds. Międzynarodowego Rozwoju Gospodarczego, który przedstawił specyfikę funkcjonowania miasta i regionu Malaga w odniesieniu do relacji uczelni, biznesu  i ich korelacji z potencjałem turystycznym Malagi.  Pan Marc Sanderson wspominał swoją wizytę w Lublinie w 2017 roku  w ramach współpracy Lublina i Malagi w sieci EUnivercities.  
Uczestniczki projektu poznały także sposoby przekazywania wiedzy i podnoszenia kompetencji dorosłych w ramach programów realizowanych przez miasto Malaga we współpracy z jednostką Organizacji Narodów Zjednoczonych - Centrum Szkolenia Przedstawicieli Władz i Liderów, prowadzoną przez Pana Julio  Andrade Ruiz.  Tematyka projektów edukacyjnych była kontynuowana podczas spotkania z Panem Jose Jesus Delgado Pena - Zastępcą Rektora Uniwersytetu w Maladze ds. współpracy międzynarodowej.  Ostatnie spotkanie  z Panem Franciscko Quereda – szefem Malaga Convention Bereau poświęcone było organizacji wydarzeń międzynarodowych oraz wybranym zagadnieniom strategii miasta w odniesieniu do promocji międzynarodowej w tym organizacji międzynarodowych kongresów branżowych.  

Projekt Kadry Nowoczesnego Lublina zakłada udział 39 pracowników Urzędu Miasta Lublin w wyjazdach typu Job Shadowing (uczenie się pracy innych poprzez obserwację), umożliwiających pozyskanie dobrych praktyk oraz nabycie nowych umiejętności.
Projekt został dofinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus

Więcej informacji o projekcie: Kadry Nowoczesnego Lublina