W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "Lublin Papieżowi"
06.10.202007:33

W przestrzeni wystawowej Centrum Lublina, na Placu Litewskim prezentowana będzie wystawa upamiętniająca sylwetkę wybitnego Polaka w 100. rocznicę Jego urodzin i 15 rocznicę Jego śmierci. Przypomina ona życie Jana Pawła II, jego myśl filozoficzną, kładzie akcent na Jego związki z Lublinem.

Wspominamy czas, w którym Karol Wojtyła jako Profesor KUL bywał w Lublinie. Pamiętamy wizytę na Czubach, na Majdanku w 1987 roku. Zauważamy, że to przede wszystkim na Lubelskiej Uczelni przez wiele lat studenci mogli słuchać wyjątkowych wykładów, rozmawiać o sprawach najważniejszych i kształtować siebie jako człowieka pod okiem Przewodnika Duchowego, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wystawa to hołd złożony Papieżowi w imieniu wszystkich lublinian.

„Pamiętajmy o spuściźnie Jana Pawła II, która obejmuje nie tylko nauki religijne, ale także bogatą myśl filozoficzną i istotny dorobek poetycki” – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin w słowie wstępnym do wystawy.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 10 listopada br. Powstała we współpracy Urzędu Miasta Lublin z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.