W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole

Czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole
06.04.202210:58

6 kwietnia o godz. 12.00 opublikowane będą listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkół podstawowych. Od momentu opublikowania wyników rekrutacji, ich rodzice powinni złożyć oświadczenie potwierdzające wolę przyjęcia dziecka do danej placówki. Mają na to czas do 11 kwietnia.

– Rodzice przyszłych pierwszoklasistów, biorących udział w rekrutacji do szkół poza obwodem, w którym mieszkają, powinni w najbliższych dniach dopełnić formalności. Są one niezbędne do tego, by ich dziecko rozpoczęło naukę w klasie pierwszej tej szkoły, do której aplikowało. Przypominamy więc o tym, żeby w odpowiednim czasie i we właściwy sposób potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do danej szkoły – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Nabór wniosków o przyjęcie dziecka do klasy I szkoły podstawowej w postępowaniu rekrutacyjnym zakończył się 4 kwietnia. Wyniki postępowania rekrutacyjnego podane zostaną w systemie rekrutacji i dostępne będą po zalogowaniu na konto kandydata lub bezpośrednio w szkole pierwszego wyboru. Dzieci z listy zakwalifikowanych zostają przyjęte, jeżeli rodzice potwierdzą wolę podjęcia nauki w danej szkole. Brak potwierdzenia woli przez rodzica w wyznaczonym terminie jest równoznaczny z nieprzyjęciem dziecka. Termin złożenia oświadczenia mija 11 kwietnia o godzinie 14.00.
Pisemne oświadczenie potwierdzające wolę podjęcia nauki w danej szkole rodzice mogą złożyć na trzy sposoby:

  • bezpośrednio dostarczając wypełnione potwierdzenie do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany,
  • wydrukowane, wypełnione i zeskanowane potwierdzenie przesłać w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata,
  • wypełnić potwierdzenie bezpośrednio w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata i podpisać profilem zaufanym.

Formularz potwierdzenia woli podjęcia nauki w szkole dostępny jest na stronie systemu rekrutacyjnego w zakładce Pliki do pobrania.

Rodzice kandydatów niezakwalifikowanych do żadnej z wybranych szkół powinni skontaktować się ze szkołą obwodową, aby zgłosić do niej dziecko i dopełnić związanych z tym formalności lub poinformować szkołę, że dziecko będzie brało udział w postępowaniu uzupełniającym na wolne miejsca, które będzie trwało od 9 do 12 maja.

W przypadku dzieci zgłoszonych do szkoły podstawowej w obwodzie której zamieszkują, nie składa się potwierdzenia woli, ponieważ są one przyjęte do szkoły z urzędu na podstawie złożonego wniosku zgłoszeniowego.

Projekt Edu Lublin

baner konkursu plastycznego