W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inauguracja programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”

Inauguracja programu „Lubelskie Pływające Przedszkolaki”
06.12.201710:03

Oficjalna inauguracja tegorocznej edycji Programu powszechnej nauki pływania 5–latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” połączona z wręczeniem wyprawek 65 dzieciom zakwalifikowanym do udziału w programie w roku szkolnym 2017/2018 odbyła się w środę (6 grudnia) w Ratuszu.

W ramach programu Lubelskie Pływające Przedszkolaki 5-latki zamieszkałe na terenie Miasta Lublin, pochodzące z rodzin, które nie mają środków na komercyjne zajęcia, zostaną objęte bezpłatną nauką pływania. Rekrutacja uczestników przeprowadzona została w styczniu przez dyrektorów poszczególnych placówek. Program ma nie tylko pomóc dzieciom w zdobyciu pierwszych szlifów na pływalni, ale także ukazać im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Twórcy programu liczą również na odkrycie pływackich talentów.

Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu do udziału w Programie mają: dziecko z rodziny wielodzietnej, dziecko matki lub ojca, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy bądź niezdolność do samodzielnej egzystencji, dziecko rodziców samotnie je wychowujących, dziecko z rodziny wspieranej przez MOPR, dziecko z potrzebami psychoruchowymi.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów ze Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Wyprawki dla uczestników zapewnia Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin i kończy się zawodami rodzinnymi w formie zabawowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Na zakończenie kolejnego etapu nauki pływania planuje się organizację festynu rodzinnego.

W roku szkolnym 2017/2018 programem zostanie objętych 65 dzieci z 8 placówek:

  • Przedszkole nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9,
  • Przedszkole nr 54 w Lublinie, ul. Lwowska 34,
  • Przedszkole nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12A,
  • Przedszkole nr 84 w Lublinie, ul. Zygmunta Augusta 17,
  • Oddział Przedszkolny -  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie, ul. Hiacyntowa 69,
  • Oddział Przedszkolny -  Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie, ul Podzamcze 9,
  • Oddział Przedszkolny -  Szkoła Podstawowa nr 27 w Lublinie, ul. Kresowa 1,
  • Oddział Przedszkolny -  Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie, ul. Tumidajskiego 6a.

Program współorganizowany jest przez Gminę Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin.

W inauguracji wzięli udział: Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin, Marta Wcisło Radna Rady Miasta Lublin – inicjatorka Programu, przedstawiciele Stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin – Partnera Programu, Przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 4, 23, 27 i 44,  Panie Dyrektor Przedszkoli nr nr 13, 54, 59 i 84 biorących udział w Programie oraz rodzice zakwalifikowanych dzieci.

Projekt Edu Lublin

baner