W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin Samorządowym Liderem Edukacji po raz szósty!

Lublin Samorządowym Liderem Edukacji po raz szósty!
13.10.201610:40

Miasto Lublin jest uznawane za Samorządowego Lidera Edukacji od 6 lat. Z tej okazji, w tym roku, otrzymaliśmy również Certyfikat Złoty i wyróżnienie specjalne. Lublin należy do ścisłego grona najlepszych, najwyżej ocenianych jednostek samorządu terytorialnego we wszystkich dotychczasowych edycjach Programu „Samorządowy Lider Edukacji”.

Podczas Gali Finałowej VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”, która miała miejsce w Sali Białej historycznego Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie (12października br) Miasto Lublin, reprezentowane przez Panią Ewę Dumkiewicz – Sprawkę Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz Pana Mariusza Banacha Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin, otrzymało:

  • zaszczytny tytuł  „Samorządowy Lider Edukacji” szósty rok z rzędu,
  • Certyfikat Złoty, którym zostały uhonorowane jednostki samorządu terytorialnego certyfikowane w Programie  po raz szósty,
  • Wyróżnienie specjalne Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznawane samorządom, które wykazały największy progres w dziedzinie rozwoju edukacji od poprzedniego postępowania certyfikacyjnego.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości w dziedzinie oświaty, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Laur „Samorządowego Lidera Edukacji” otrzymują gminy i powiaty, w których kreatywność i efektywność w zarządzaniu oświatą przynosi znakomite owoce. Owocami tymi są szkoły i placówki kształcące nowocześnie i progresywnie, innowacyjne projekty dydaktyczne czy wartościowe inicjatywy na rzecz podnoszenia jakości kształcenia.  

Uzasadnienie przyznania certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji 2016" dla Miasta Lublin zawiera załącznik

Pliki do pobrania

  • Gmina Lublin_synteza_SLE_2016.pdf
    Synteza recenzji opracowanych przez Ekspertów dokonujących oceny JST w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” (2016) 325.22 KB

Projekt Edu Lublin