W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” rozdane!

Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” rozdane!
18.10.201610:15

Podczas Festiwalu Szkół Promujących Zdrowie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 40, wręczono pierwsze Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”, które otrzymały 32 jednostki oświatowe wykazujące się dużą aktywnością i skutecznością w podejmowanych działaniach prozdrowotnych.

Lublin jako jedyne miasto w Polsce z własnej inicjatywy promuje zdrowy i aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej, dzięki utworzeniu Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ramach tej idei organizowane są, w sposób kompleksowy i systematyczny, spotkania, warsztaty i szkolenia w obszarze profilaktyki i promocji szeroko pojętego zdrowia: prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego i społecznego. Realizowane projekty są poprzedzone wszechstronną diagnozą, która wskazuje potrzeby uczniów, a podejmowane działania angażują całą społeczność szkolną, także rodziców.

Placówki organizują wspólne przedsięwzięcia z uczestnictwem zaproszonych do współpracy osób i instytucji ze środowiska lokalnego oraz doradców metodycznych. Aktualnie na terenie miasta Lublin 62 szkoły, przedszkola i placówki oświatowe znajdują się na różnych etapach realizacji programu.

Szczegóły programu znajdują się tutaj.

Pliki do pobrania

Projekt Edu Lublin