W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Super Żłobek i Super Opiekun 2016 wybrany!

Super Żłobek i Super Opiekun 2016 wybrany!
16.02.201712:55

Za nami oficjalna gala i rozstrzygnięcie konkursów Super Opiekun 2016 - Małe dziecko - nasza inspiracja oraz Super Żłobek 2016 - Żłobek przyjazny dziecku i rodzinie. Tytuł Super Żłobek 2016 otrzymał Żłobek nr 5 przy ul. Sowiej 4. Laureatkami w konkursie Super Opiekun 2016 zostały: Pani Marlena Sapalska opiekun w Żłobku Nr 6, Pani Katarzyna Skwarun opiekun Żłobka Nr 7 i Pani Emilia Kasprzak opiekun w Żłobku Nr 6.

W Konkursie Super Opiekun (Małe dziecko nasza inspiracja) laureatkami zostały:

  • pierwsze miejsce zajęła Pani Marlena Sapalska opiekun w Żłobku Nr 6,
  • drugie miejsce - Pani Katarzyna Skwarun opiekun Żłobka Nr 7,
  • trzecie miejsce-  Pani Emilia Kasprzak opiekun w Żłobku Nr 6.

Tytuł „Super Opiekuna” otrzymuje osoba, która w swojej codziennej pracy wykazuje się kreatywnością, zaangażowaniem oraz wysoką kulturą osobistą, potrafi także budować satysfakcjonujące relacje z dziećmi, współpracownikami i rodzicami swoich podopiecznych.Ponadto „Super Opiekun” to osoba, która przejawia troskliwy i empatyczny stosunek do dzieci, realizuje różne formy opiekuńczo-edukacyjne na najwyższym poziomie, gwarantuje opiekę najlepszej jakości. Opiekun respektuje prawa dziecka, działania opiekuna oparte są na wzajemnym szacunku, otwartości i wrażliwości.

W Konkursie  Super Żłobek 2016 (Żłobek przyjazny dziecku i rodzinie) do tytułu Super Żłobka został nominowany po raz kolejny Żłobek Nr 5 przy ul. Sowiej 4. Żłobek ten uzyskał najwyższe oceny od rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Żłobek Nr 5 po raz pierwszy tytuł najlepszego żłobka otrzymał w roku 2014. Zdobycie po raz kolejny zaszczytnego tytułu wskazuje na świadczenie usług opiekuńczo-edukacyjnych na najwyższym poziomie.

To już czwarta edycja inicjatywy, która jest wyrazem stałej troski Miejskiego Zespołu Żłobków o podnoszenie jakości świadczonych usług oraz wdrożenie najnowszych standardów opieki w lubelskich żłobkach publicznych. Super Opiekun i Super Żłobek dają gwarancję wysokiego poziomu działań skierowanych na pracę z małym dzieckiem oraz pobudzają opiekunów do coraz lepszej i bardziej kreatywnej pracy.

„Super Żłobek” rekomendują rodzice poprzez swobodne wypowiedzi w anonimowych ankietach, gdzie oceniają jakość sprawowanej opieki, realizację zadań opiekuńczo-edukacyjnych, aranżację przestrzeni do zabawy oraz współpracę z placówką, opartą na partnerstwie. Jej podstawą jest rozumienie decydującej roli rodziców w rozwoju dziecka poprzez stworzenie płaszczyzny do wspólnego działania.

Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursowej Super Żłobek 2015 został rekomendowany przez rodziców dzieci uczęszczających do żłobków publicznych Żłobek Nr 3 przy ul. Wolskiej 5.

Finalistką konkursu Super Opiekun 2015 została Pani Wioleta Kozak (opiekun Żłobka Nr 8 przy ul. Nałkowskich 102). Drugie miejsce zajęła Pani Katarzyna Winiarczyk (opiekun Żłobka Nr 8 przy ul. Nałkowskich 102). Trzecie miejsce przyznano Pani Ewelinie Stypuła (młodszy opiekun Żłobek Nr 2 przy ul. Okrzei 11)

Projekt Edu Lublin