W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkoła przy ul. Berylowej gotowa na pierwszy dzwonek

Szkoła przy ul. Berylowej gotowa na pierwszy dzwonek
31.08.202014:41

Jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce jest gotowa do nowego roku szkolnego. W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół nr 13 naukę rozpoczęło 553 uczniów oraz 300 przedszkolaków.

– Szkoła przy ul. Berylowej to zwieńczenie długiego i skomplikowanego procesu inwestycyjnego, którego kluczowym elementem była budowa obiektu oświatowego w tej części miasta. Podejmując decyzję o budowie szkoły, wyszliśmy naprzeciw potrzebom mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy i jak widać po liczbie dzieci, które rozpoczną tu naukę, była to decyzja jak najbardziej słuszna. Cieszę się bardzo, że oddajemy do użytkowania nowoczesny obiekt, który dzięki swojej funkcjonalności będzie pełnił rolę nie tylko edukacyjną, ale stanie się również ważnym elementem budowania lokalnego społeczeństwa obywatelskiego. Życzę uczniom, kadrze nauczycielskiej, wszystkim pracownikom oraz dyrekcji samych sukcesów w nowym roku szkolnym – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W skład Zespołu Szkół nr 13 wchodzi Szkoła Podstawowa nr 58 oraz Przedszkole nr 88. W roku szkolnym 2020/2021 w szkole podstawowej utworzono 24 oddziały z 553 uczniami, w tym 8 równoległych klas pierwszych (183 uczniów). Ponadto powstanie 5 klas II (120 uczniów), 3 oddziały klas III (65 uczniów), 3 oddziały klasy IV (68 uczniów), 1 oddział klasy V (24 uczniów), 3 oddziały klasy VI (72 uczniów), 1 klasa VII (25 uczniów). Do Przedszkola nr 88 (w strukturze Zespołu Szkół nr 13) zostało zapisanych 300 przedszkolaków, z czego 150 dzieci będzie objętych opieką w obiekcie przy ul. Berylowej, a 150 w budynku przy ul. Onyksowej. Obiekt przy ul. Berylowej posiada nowoczesną salę gimnastyczną z widownią na 337 miejsc, salę widowiskową na 310 osób, salę teatralno-taneczną oraz nowoczesny trakt żywieniowy umożliwiający przygotowanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę. Na poziomie -1 znajduje się zaplecze sportowe obiektu z nowoczesną salą gimnastyczną wyposażoną w trybuny, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także: biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie. Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły oraz przestronna sala konferencyjna. Cały obiekt jest klimatyzowany oraz objęty jednolitym systemem nagłośnienia.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 70 mln zł, na zakup wyposażenia przeznaczono ok. 7 mln zł, z tego na zakup sprzętu komputerowego 1,3 mln zł.

Projekt Edu Lublin