W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czy lubelski Budżet Obywatelski potrzebuje zmiany? - ruszają konsultacje społeczne

Czy lubelski Budżet Obywatelski potrzebuje zmiany? - ruszają konsultacje społeczne
29.10.201915:22

Znamy wyniki szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. Czekając na realizację projektów zapraszamy do rozmowy na temat ewentualnych zmian w przyszłorocznym regulaminie. Do 3 grudnia można złożyć swoją propozycję.

– Znamy wyniki szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2019 roku wspólnie wprowadziliśmy bardzo istotne zmiany w procedurze naboru projektów i sposobie głosowania. Dlatego, czekając na realizację projektów, zapraszam mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych i podzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi wprowadzonych zasad – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rozpoczynamy konsultacje nowej VII edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Do 3 grudnia (wtorek) czekamy na opinie mieszkańców i mieszkanek miasta. Można je przesłać mailem na adres konsultacje@lublin.eu lub pocztą na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Oczywiście można także je dostarczyć osobiście do Biur Obsługi Mieszkańców lub Biura Partycypacji Społecznej.

Zapraszamy także wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie otwarte 26 listopada, godzina 17:00 w Biurze Partycypacji Społecznej, Bernardyńska 3, I piętro, sala 104. Dla osób, które zgłoszą swoje opinie na piśmie przewidzieliśmy dodatkowo warsztat, którego celem będzie wypracowanie finalnej propozycji zmian. Odbędzie się on 3 grudnia.

Zasady Budżetu Obywatelskiego regulowane są ustawą o samorządzie gminnym oraz uchwałą Rady Miasta Lublin. Są kwestie, na które jako mieszkańcy i mieszkanki nie mamy żadnego wpływu, takie jak np. wiek osób biorących w głosowaniu, często pojawiający się w dyskusji nad regulaminem. Jest jednak sporo spraw, które regulujemy na poziomie lokalnym i o nich chcemy porozmawiać. Już przed rozpoczęciem konsultacji społecznych Biuro Partycypacji Społecznych dostało prośby np. o przemyślenie kwestii sposobu kwalifikacji projektów jako dzielnicowe i ogólnomiejskie. Liczymy na twórczą dyskusję.

Obecna uchwała Rady Miasta Lublin w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin

Ogłoszenie

Formularz konsultacyjny