W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Europejska Stolica Młodzieży - raport z konsultacji

Europejska Stolica Młodzieży - raport z konsultacji
18.06.202009:13

Europejska Stolica Młodzieży (ESM) to tytuł przyznawany przez Europejskie Forum Młodzieży (YFJ) europejskiemu miastu na okres jednego roku.
Celem konkursu jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji oraz wzmocnienie tożsamości europejskiej, ale też zbudowanie zaangażowania mieszkańców miast w oparciu o energię i aktywność młodych ludzi. Jest to również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodych ludzi na różnych polach.

Lublin znalazł się w ścisłym finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W finałowej trójce obok Lublina są również rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare. Europejską Stolicą Kultury w 2020 roku jest francuskie Amiens.

Wybrane trzy miasta miały do 24 maja przygotować szczegółową aplikację, w której przedstawią obszerny program wydarzeń i imprez kulturalnych, społecznych i politycznych związanych z młodzieżą. Zwycięzca zostanie ogłoszony 18 listopada na oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, organizowanej przez Klaipeda - Europejską Stolicę Młodzieży 2021.

Ogłosiliśmy konsultacje społeczne aby przedstawić ramy konkursu, dotychczasowe prace związane ze staraniami Miasta oraz porozmawiać z młodzieżą i osobami pracującymi z młodymi ludźmi jak widzieliby taką stolicę w Lublinie.

Efektem tych prac jest aplikacja Miasta Lublin. Poniżej zamieszczemy raport z konsultacji społecznych, które trwały od 15 do 30 kwietnia 2020 r.