W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje społeczne dotyczące projektu zagospodarowania Słomianego Rynku

Konsultacje społeczne dotyczące projektu zagospodarowania Słomianego Rynku
23.06.201713:12

Prezydent Miasta Lublin ogłasza  konsultacje społeczne z mieszkańcami Miasta Lublin w przedmiocie projektu zagospodarowania terenu zwanego „Słomiany Rynek” przy ulicach Kalinowszczyzna i Towarowej.

Koncepcję dla Słomianego Rynku przygotuje Fundacja Teren Otwarty, która składa się z grupy architektów, badaczy i animatorów społecznych.
Celem konsultacji społecznych będzie przygotowanie projektu koncepcyjnego z elementami projektu budowlanego dla zieleni, nawierzchni, placu zabaw oraz małej architektury dla terenu zwanego „Słomiany Rynek”.
Konsultacje społeczne trwają od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
Konsultacje te będą prowadzone będą w trybie pisemnego zgłaszania opinii i wniosków, które należy przesłać w formie elektronicznej na adres: konsultacje@lublin.eu oraz w trybie otwartych spotkań publicznych z mieszkańcami, które odbędą się w stołówce Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Kalinowszczyzna 70, w dniach:

  • 1 lipca 2017 r. (godz.16 – 20) - gdzie odbędzie się rozmowa o planowanych działaniach oraz na spacery tematyczne z przewodnikami, którzy podzielą się swoją wiedzą o Słomianym Rynku i okolicy,
  • 20 lipca 2017 r.( godz. 10-15) - przygotowany zostanie wspólny projekt miejsca do zabaw dla dzieci,
  • 27 lipca 2017 r. ( godz. 16 – 20) - zaplanowany zostanie sposób zagospodarowania Słomianego Rynku razem z mieszkańcami i użytkownikami,
  • 23 września 2017 r.( godz. 16 – 20) - zaprezentowana zostanie wstępna koncepcja i wybrane zostaną najważniejsze funkcje dla Słomianego Rynku,
  • 20 grudnia 2017 r. ( godz. 16 – 20) - podsumowana zostanie finalna koncepcja.

Różnorodne formy konsultacji społecznych pozwolą  włączyć różne grupy interesu w projektowanie miejsca i umożliwić realny wpływ na ostateczną koncepcję.

Ważne jest żeby mieszkańcy i użytkownicy Słomianego Rynku byli partnerami w tworzeniu koncepcji, a nie jedynie jej konsultantami.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców i instytucje społeczne do aktywnego udziału.

Biuro Partycypacji Społecznej
Urząd Miasta Lublin
ul. Bernardyńska 3
20-109 Lublin

Biuro Projektu:
tel. 500 51 99 69
info@slomianyrynek.pl

www.slomianyrynek.pl

Pliki do pobrania