W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Konsultacje w liczbach
07.02.202214:25

Konsultacje społeczne to najczęstsza forma partycypacji. W rozumieniu uchwały Nr 722/XXVIII/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 30 marca 2017 r.,  konsultacje to otwarty proces dialogu władz Miasta Lublin z mieszkańcami i mieszkankami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych wpływających na jakość życia mieszkańców i mieszkanek.

Przedstawiamy dane dotyczące przeprowadzonych działań konsultacyjnych w 2021 r.:

11  - procesów konsultacyjnych* przeprowadzonych w trybach: konsultacji z Mieszkańcami, konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz konsultacjami z Radą Działalności Pożytku Publicznego;
1528  - osób uczestniczyło w konsultacjach;
319  - złożonych opinii i uwag;
27 - otwartych spotkań (w tym online i na żywo);
22 -  dyżurów konsultacyjnych.
Podczas trwania konsultacji mieszkańcy i mieszkanki mieli możliwość składania uwag i opinii w formie pisemnej, w tym poprzez internet.

Łącznie od 2017 roku przeprowadzono 77 procesów konsultacyjnych*  (w trybach: konsultacji z Mieszkańcami, konsultacji z organizacjami pozarządowymi oraz konsultacjami z Radą Działalności Pożytku Publicznego).

 

 

* Uwzględniono tylko i wyłącznie procesy prowadzone w oparciu o ustawę o samorządzie gminnym oraz ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.