W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje z zasadami - nowy regulamin konsultacji społecznych w Lublinie

Konsultacje z zasadami - nowy regulamin konsultacji społecznych w Lublinie
18.01.201721:05

Zapraszamy do dyskusji na temat nowego regulaminu konsultacji społecznych w Lublinie. Czekamy na Państwa uwagi przesyłane drogą elektroniczną oraz zapraszamy na spotkanie publiczne 20 lutego, godz. 17:00, Biuro Partycypacji Społecznej, sala 104.

Od 2010 r. w Lublinie funkcjonuje regulamin konsultacji społecznych. Po kilku latach jego stosowania została przeprowadzona ocena jego funkcjonowania i na jej podstawie stworzono prezentowany projekt uchwały. Powstał on w wyniku warsztatów, w których uczestniczyli mieszkańcy Lublina, w szczególności osoby aktywne w radach dzielnic i organizacjach pozarządowych. Projekt uwzględnia także zmiany jakie zaszły w praktyce działań partycypacyjnych na przestrzeni ostatnich pięciu lat w Polsce. Celem proponowanych zmian jest uproszczenie procedury konsultacji, stworzenie stałego mechanizmu ich planowania i ewaluacji oraz dodanie nowych form konsultacji, jakie zostały przetestowane w Polsce w ciągu ostatnich lat.

Na uwagi do projektu uchwały w sprawie trybu i zasad przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Lublin czekamy do 22 lutego 2017 r. Można je przesłać na adres e-mail: .

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne 20 lutego (poniedziałek) o godz. 17:00, Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), sala 104 (I piętro).

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych.

 

Pliki do pobrania