W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje zagospodarowania części ulic Śródmieścia i Starego Miasta

Konsultacje zagospodarowania części ulic Śródmieścia i Starego Miasta
11.10.202110:03

18 października ruszą konsultacje społeczne koncepcji zagospodarowania ulic: Szambelańskiej, Jana Gilasa, Przechodniej, Zielonej oraz fragmentu ulicy Staszica na odcinku pomiędzy ulicą Zieloną a Krakowskim Przedmieściem. Uwagi do projektu dokumentu będą zbierane do 2 listopada, zaś otwarte spotkanie w tej sprawie odbędzie się 20 października.

– Jesteśmy w trakcie opracowywania koncepcji zagospodarowania kilku ulic w ścisłym centrum miasta. To nasza odpowiedź na prośby mieszkańców, rad dzielnic oraz przedsiębiorców prowadzących na tym obszarze działalność gospodarczą. Projekt zakłada nową organizację przestrzeni publicznej z wprowadzeniem zieleni i infrastruktury użytkowej, tak by stała się bardziej przyjazna, otwarta i bezpieczna dla mieszkańców oraz turystów – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Opracowywany projekt zagospodarowania zakłada powstanie tzw. woonerfu, łączącego funkcję ulicy, parkingu, deptaka oraz stref spotkań mieszkańców. Obejmuje także wybór nawierzchni, zieleni oraz oświetlenia, jak również wstępny kosztorys wykonawczy dla każdej z ulic z zestawieniem kosztów dla poszczególnych branż. Ponadto dla każdego z tych miejsc zostanie wykonana wizualizacja 3D. Gotowa koncepcja po uwzględnieniu uwag mieszkańców powinna powstać do 30 listopada.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu koncepcji potrwają od 18 października do 2 listopada. Uwagi do dokumentu należy przesyłać na adres e-mail: rewitalizacja@lublin.eu lub pisemnie na adres: Biuro Rewitalizacji i Klimatu, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin. Otwarte spotkanie zaplanowane jest na 20 października, godz. 16.00 w sali nr 3 w Ratuszu (plac Łokietka 1). Będą obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Ogłoszenie o konsultacjach wraz z formularzem zgłaszania opinii zamieszczone zostały na stronie bip.lublin.eu