W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Park Ludowy w nowej odsłonie

Park Ludowy w nowej odsłonie
19.09.201612:27

Kolejny zielony obszar Lublina stanie się bardziej przyjazny mieszkańcom. Uwzględniając  sugestie zawarte w koncepcji przygotowanej przez stronę społeczną i wytyczne Miasta projektant opracował koncepcję, zgodnie z którą Park Ludowy uzyska nowe funkcje stając się miejscem aktywnej edukacji ekologicznej i rekreacji. Przez cały wrzesień mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu.

Park Ludowy od momentu powstania przechodził kilka niewielkich remontów, planowana modernizacja jest pierwszą na taką skalę. Obszar przylega do Bystrzycy, sąsiadując z dwóch stron z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

- Park Ludowy musiał trochę poczekać na zmiany, ale pora przystąpić do jego rewitalizacji. To kolejne zielone miejsce, które zmieniamy z myślą o mieszkańcach. Dołączy on do już odnowionego Ogrodu Saskiego, tworzonych w tym roku zielonych skwerów w Śródmieściu i planowanych do rewitalizacji w przyszłości Parków Zawilcowa i Bronowickiego a także Błoni pod Zamkiem. To także potwierdzenie, jak poważnie podchodzimy do ogromnego projektu rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach projektu cenny drzewostan zostanie wypielęgnowany, znikną samosiejki oraz chore i obumarłe drzewa, cała zieleń zostanie uporządkowana tak by nie kolidowała z projektowaną infrastrukturą z zachowaniem pierwszeństwa dla istniejącej zieleni, pojawią się za to nowe nasadzenia. Remont przejdą zdegradowane alejki oraz  trawniki, a na terenie parku powstaną oazy poświęcone różnorodnym przestrzeniom fizycznym.

Park Ludowy został wpisany do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jako projekt kluczowy, strategia została już zatwierdzona przez Ministerstwo Rozwoju i Zarząd Województwa. To oznacza, że posiadając dokumentację projektową i niezbędne pozwolenia, Miasto będzie mogło składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych (III kwartał 2017 r.). Szacowana wartość prac w Parku Ludowym  to ok. 18 mln zł z  czego ponad 15 mln zł stanowi dofinansowanie unijne (85%). Projekt powinien zostać zakończony w drugiej połowie 2019 roku.

Uwagi można zgłaszać do końca września na adres

Pliki do pobrania