W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne online w zakresie mobilności za nami!

Pierwsze spotkanie konsultacyjne online w zakresie mobilności za nami!
29.10.202013:27

28 października odbyło się pierwsze spotkanie online dotyczące przygotowania dokumentów Planu Zrównoważonej Mobilności Miasta Lublin na lata 2022-2026 oraz Strategii Mobilności Miejskiej. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach pierwszej części kilkuetapowych konsultacji społecznych ogłoszonych 15 października br. przez Miasto Lublin.

– Głównym celem spotkania było wyjaśnienie całego procesu konsultacyjnego oraz zaprezentowanie zarysu Planu Zrównoważonej Mobilności Miasta Lublin na lata 2022-2026. Staraliśmy się wyjaśnić najważniejsze założenia dokumentów zawierających w sobie takie zagadnienia jak ochrona środowiska, planowanie przestrzenne oraz funkcjonowanie miasta pod kątem całej polityki mobilności miasta. Dziękujemy mieszkańcom i mieszkankom Lublina za liczną obecność, zaangażowanie i przekazane opinie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Podczas spotkania pojawiły się liczne pytania i sugestie dotyczące kwestii dróg rowerowo-pieszych, komunikacji miejskiej, parkingów czy też samego bezpieczeństwa na drogach. Uczestnicy wykazali zainteresowanie w tematach m.in. nadania priorytetu komunikacji publicznej, kosztem kierowców indywidualnych; utrzymania dobrej częstotliwości kursów autobusów i trolejbusów; stworzenia obwodnicy rowerowej; zadbania o drogi rowerowe i rowerowo-piesze przy rzekach (zagospodarowanie Bystrzycy); tworzenie szkieletu dróg w oparciu o ukształtowanie terenu, w dolinach rzecznych i suchych, z unikaniem podjazdów; oświetlenia i zadrzewienia ciągów pieszo-rowerowych; tworzenia parkingów podziemnych w centrum miasta.

Wszystkie uwagi i opinie zostały zebrane i przekazane do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. Spotkanie zorganizowane zostało przy wsparciu Lubelskiej Grupy Badawczej i tłumaczone na Polski Język Migowy.

Z uwagi na obecne wydarzenia w kraju, które mogły uniemożliwić uczestnictwo wielu mieszkankom i mieszkańcom Lublina w środowym spotkaniu, organizatorzy zdecydowali o powtórzeniu go w terminie 10 listopada o godz. 16:30. Link do wydarzenia zostanie zamieszczony na stronie lublin.eu. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do kontaktu i przesyłania uwag i opinii dotyczących Planu Zrównoważonej Mobilności Miasta Lublin na lata 2022-2026 oraz Strategii Mobilności Miejskie na adres planmobilnosci@lublin.eu.