W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o przyszłorocznym Programie współpracy miasta z NGO

Porozmawiajmy o przyszłorocznym Programie współpracy miasta z NGO
09.08.201616:26

Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłorocznego Programu współpracy z organizacjami pozarzadowymi. Dokument ten definiuje zasady współpracy miasta z trzecim sektorem oraz wskazuje tematykę, w której będzie ona się odbywała.

Co roku Miasto Lublin przyjmuje Program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jest to uchwała Rady Miasta Lublin, definiująca cele, zasady i tematykę współpracy Lublina z trzecim sektorem, na dany rok. Dokument ten jest istotny dla organizacji pozarządowych chociażby z tego powodu, że aby Miasto Lublin wyasygnowało środki na współpracę w danym temacie, musi on znaleźć się w Programie. Od kilku lat sukcesywnie wprowadzamy modyfikację do co rocznych Programów. W roku ubiegłym zostały uporządkowane priorytetowe zadania publiczne (Rozdział 5) i rozdzielono je na współpracę finansową i pozafinansową. W latach ubiegłych modyfikowano m.in. zasady funkcjonowania komisji konkursowych czy ocenę realizacji Programu.

W projekcie na rok 2017 wstępnie proponujemy pozostawienie zapisów z roku ubiegłego. Prosimy jednak o opinię i jestesmy otwarci na dyskusję na temat zmian w tym dokumencie. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania nam w terminie do 30 września 2016 r., na adres , propozycji zmian w projekcie Programu. Zapraszamy także na spotkanie dyskusyjne poświęcone m.in. zapisom Programu. Odbędzie się ono 23 sierpnia (wtorek) o godzinie 17:00 w sali 104, Kancelaria Prezydenta, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I pietro.

Pliki do pobrania