W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozpoczęły się konsultacje dotyczące inicjatywy lokalnej

Rozpoczęły się konsultacje dotyczące inicjatywy lokalnej
02.12.202013:22

2 grudnia rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat zmian w uchwale dotyczącej inicjatywy lokalnej. Ich głównym celem jest uporządkowanie zawartych w niej zapisów w zakresie oceny wniosków. Do 18 grudnia każda zainteresowana osoba może przedstawić swoje propozycje zmian.

– Inicjatywa lokalna jest kolejnym ważnym narzędziem partycypacyjnym. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w ich realizacji w swoim najbliższym otoczeniu, dlatego tak ważne jest aby usprawnić pracę nad skuteczną oceną wniosków. W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki do przedstawienia swoich propozycji w celu udoskonalenia tego procesu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem konsultacji jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami propozycji zmian w uchwale Rady Miasta Lublin w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Opinie, uwagi i wnioski można wysyłać poprzez formularz konsultacyjny od 2 do 18 grudnia drogą elektroniczną na adres konsultacje@lublin.eu lub pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin.

9 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne w formule online. Link do spotkania https://zoom.us/j/97831775902. Zaproszenie na spotkanie trafi także do wszystkich osób, które do tego czasu prześlą swoją opinię mailem w ramach konsultacji.

W załączeniu znajduje się formularz konsultacyjny. Treść konsultowanego dokumentu znajdą Państwo na stronie lublin.eu.

Pliki do pobrania