W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie dotyczące konkursu Dzielnice Kultury

Spotkanie dotyczące konkursu Dzielnice Kultury
29.11.201910:39

Wydział Kultury zaprasza na spotkanie dotyczące konkursu Dzielnice Kultury w roku 2020, które odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 w sali nr 3 lubelskiego ratusza.

Pracownicy Wydziału Kultury opowiedzą o procedurze konkursowej oraz o nowych wzorach ofert. Podczas spotkania porozmawiamy również o tym, co może zrobić Miasto Lublin wraz z organizacjami pozarządowymi, aby ułatwić osobom z niepełnosprawnościami dostęp do wydarzeń kulturalnych.

Na realizację programu Dzielnice Kultury w 2020 roku Miasto przeznaczy kwotę 1 mln zł. Preferowana będzie realizacja projektów w następujących dzielnicach: Abramowicach, Felinie, Głusku, Hajdowie-Zadębiu, Ponikwodzie, Sławinie, Sławinku, Szerokim, Wrotkowie, Za Cukrownią, Zemborzycach, oraz skierowanych do dzieci i młodzieży w ramach akcji „Zima w mieście” (ferie) i „Lato w Mieście” (wakacje). Wyżej oceniane będą też projekty cykliczne, innowacyjne, oferujące całoroczne działania z zakresu edukacji kulturalnej. Oferty powinny wpisywać się w wybrane programy operacyjne wyszczególnione w ogłoszeniu konkursowym oraz być spójne ze Strategią Rozwoju Kultury Lublina w latach 2013-2020.

W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe, które realizują swoje działania na terenie Lublina w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. 

Oferty można składać do 11 grudnia do godz. 15:30 elektronicznie za pomocą platformy internetowej „WITKAC” oraz w wersji papierowej – w siedzibie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2).

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne w ogłoszeniu konkursowym.