W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie konsultacyjne na temat Miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu

Spotkanie konsultacyjne na temat Miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu
13.02.201814:10

Miasto Lublin podpisało porozumienie z Ministrem Środowiska, stanowiące deklarację udziału Miasta w projekcie „Opracowanie miejskich planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”. Zapraszamy na otwarte spotkanie we wtorek (20 lutego) o godz. 17.00 w Biurze Partycypacji Społecznej.

Upał dokucza mieszkańcom Twojego Miasta? Nawałnica zniszczyła dachy budynków? Mieszkańcy Twojego Miasta skarżą się na podtopienia? Co jako mieszkaniec/mieszkanka Miasta możesz z tym zrobić?

  • Czy wiesz, że zmieniający się klimat wpływa na zdrowie i życie mieszkańców Twojego miasta?
  • Czy wiesz jaka temperatura powietrza była w Twoim mieście w połowie grudnia 2016 r. a jaka 10 maja 2017? W jednym z miast Polski w grudniu było +8°C, a w maju -2°C. Czy wiesz dlaczego tak się dzieje?
  • Czy wiesz, że domy, drogi czy kanalizacja deszczowa w mieście, które dziś budujemy, będą musiały / powinny dobrze nam służyć również za kilkadziesiąt lat, gdy klimat będzie zupełnie inny niż dziś?
  • Czy wiesz, że zamiana betonowego chodnika na trawnik może mieć wpływ na Twoje zdrowie?
  • Czy wiesz, że prognozuje się wzrost cen wody, a wody deszczowe utraciły status ścieków? Czy decyzje podejmowane przez Twój samorząd będą adekwatne do tych zmian?
  • Czy wiesz, że coraz więcej ludzi umiera podczas upałów? Co możesz zrobić na poziomie samorządu, aby mieszkańcy,  zwłaszcza dzieci i ludzie starsi, nie byli zagrożeni skutkami upałów i deszczy nawalnych?

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, podyskutować o tych i innych tematach związanych ze skutkami zmian klimatu dla Waszego Miasta, zapraszamy na spotkanie dotyczące realizacji Miejskiego Planu Adaptacji (MPA) do zmian klimatu dla Miasta Lublina. Przedstawicielka Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, realizującego projekt MPA, opowie jak mieszkańcy miasta mogą sobie radzić z negatywnymi skutkami zmian klimatu. Odpowie też na pytania dotyczące projektu. Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Biurze Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro, sala 104

Włącz się w działania na rzecz adaptacji Lublina do zmian klimatu!

Miasto Lublin podpisało porozumienie z Ministrem Środowiska, stanowiące deklarację udziału Miasta w projekcie „Opracowanie miejskich planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”. Ze szczegółowymi informacjami o projekcie można zapoznać się na stronie http://44mpa.pl. W ramach projektu opracowane zostaną miejskie plany adaptacji (MPA) do zmian klimatu dla 44 największych miast w Polsce, w tym dla Lublina. Celem miejskiego planu adaptacji jest przystosowanie miasta do zmian klimatu, zwiększenie jego odporności na ekstremalne zjawiska klimatyczne oraz zwiększenie potencjału do radzenia sobie w sytuacji wystąpienia takich zjawisk.

Więcej informacji o konsultacjach społecznych znajduje się tutaj, a więcej informacji o projekcie znajdą Państwo pod adresem: http://44mpa.pl