W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sprawozdanie z I etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Lublin 2030

Sprawozdanie z I etapu konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Lublin 2030
23.07.202115:13

Przedmiotem konsultacji społecznych były kierunki rozwoju Gminy Lublin, stanowiące założenie do projektu Strategii Lublin 2030.

Celem było zebranie od mieszkańców i mieszkanek oraz wszelkich interesariuszy miasta Lublin, uwag i opinii na temat zaproponowanych kierunków rozwoju Gminy Lublin, stanowiących założenia do projektu dokumentu Strategii Lublin 2030, zawartych w Raporcie Końcowym z prac Tematycznych Grup Roboczych.

Konsultacje odbyły się w dniach od 14 maja do 23 czerwca 2021 r.

Sposób przeprowadzenia konsultacji społecznych:

  •     Otwarte spotkania konsultacyjne on-line z zapisami na stronie Urzędu Miasta Lublin;
  •     Dyżury konsultacyjne w postaci mobilnych punktów konsultacyjnych;
  •     Ankieta konsultacyjna dostępna na stronie www.2030.lublin.eu w terminie od dnia 14 maja do dnia 23 czerwca 2021 r.;
  •     Organizacja dla lokalnych partnerów społecznych i gospodarczych, ciał opiniodawczo-doradczych Prezydenta Miasta Lublin spotkań branżowych;
  •     Organizacja spotkania konsultacyjnego dla radnych Rady Miasta Lublin oraz członków Zarządów Rad Dzielnic;
  •     Przyjmowanie uwag i opinii na piśmie od komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, ciał opiniodawczo-doradczych Prezydenta Miasta Lublin oraz partnerów społecznych i gospodarczych.

Łącznie w konsultacjach społecznych udział wzięło 548 osób oraz wpłynęło 37 pisemnych odpowiedzi w ramach konsultacji instytucjonalnych.

Komórką organizacyjną Urzędu Miasta Lublin odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji był Wydział Strategii i Przedsiębiorczości.

Pliki do pobrania

  • Sprawozdanie.pdf
    Sprawozdanie zawiera informacje z przeprowadzonych działań konsultacyjnych, zrealizowanych w ramach I etapu konsultacji społecznych kierunków rozwoju Gminy Lublin, stanowiących założenia do projektu dokumentu Strategii Lublin 2030, zawarte w Raporcie Końcowym z prac Tematycznych Grup Roboczych. 694.41 KB