W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stwórzmy razem koncepcję rewitalizacji Zaułka Hartwigów

Stwórzmy razem koncepcję rewitalizacji Zaułka Hartwigów
20.09.201913:01
Przystępujemy do opracowywania koncepcji rewitalizacji Zaułka Hartwigów oraz opracowania zaleceń dotyczących zagospodarowania tego terenu w stanie obecnym i ewentualnych przyszłych planowanych inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem zieleni. Konsultacje społeczne są prowadzone w ramach jednego z projektów Zielonego Budżetu od 24 czerwca. Realizatorem jest Fundacja Teren Otwarty.
 
Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tym charakterystycznym zaułku między ulicą Kowalską a Placem Rybnym zapraszamy na cykl spotkań, podczas których przeprowadzone zostaną rozmowy o roli zieleni w mieście, sposobach spędzania czasu i potrzebach korzystania z przestrzeni publicznych w historycznym centrum, oczywiście z Zaułkiem Hartwigów w planie głównym.

Pierwsze spotkanie o charakterze edukacyjnym, odbędzie się w najbliższą środę, 25 września, o godzinie 18:00. Gościem specjalnym będzie architekt Krzysztof Jaraszkiewicz. W środę (3 października) o godz 18.00, zapraszamy na otwarte spotkanie konsultacyjne, w trakcie którego zaprezentowane zostaną zebrane do tej pory pomysły z wywiadów, ankiet i e-maili, dzięki którym poznamy potrzeby związane ze spędzaniem czasu przy zaułku wyrażane przez mieszkańców, pracowników instytucji i bywalców Starego Miasta. Głos zabiorą osoby, do których nie udało się wcześniej dotrzeć.

Najmłodsi mieszkańcy Lublina będą eksplorować zaułek z perspektywy dziecięcej, przy współpracy z Fundacją Sempre a Frente oraz Świetlicą na Kowalskiej. Założeniem projektu jest także rozpoznanie barier w dostępności zaułka i wypracowanie sposobów, w jaki można je zniwelować przy jednoczesnym poszanowaniu jego substancji zabytkowej 

 

Finalny projekt koncepcji rewitalizacji Zaułka Hartwigów zaprezentowany zostanie 6 grudnia 2019 o godz 18:00.
 
Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Kooperatywy Lubelskiej; Wspólnej Przestrzeni na Kowalskiej przy ul. Kowalskiej 1, która jest Partnerem Wydarzenia. Szczegóły na stronie wydarzenia.