W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aplikacja Turystyczny Lublin znów wyróżniona!

Aplikacja Turystyczny Lublin znów wyróżniona!
30.10.202312:57

Innowacyjna aplikacja AR „Turystyczny Lublin” została po raz kolejny doceniona na arenie ogólnokrajowej. Decyzją jury otrzymała nagrodę „RÓŻY REGIONÓW” w kategorii Aplikacja Roku.

„Turystyczny Lublin” to lubelska, bezpłatna aplikacja turystyczna umożliwiająca zwiedzanie nieistniejących zabytków dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości. Dotychczas odtworzone zostały takie obiekty jak kościół farny w 5 odsłonach architektonicznych wraz z wnętrzem, wieża ciśnień na pl. Wolności, a także zamek królewski z możliwością podziwiania modelu z pięciu punktów, w tym na dziedzińcu zamku.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii aplikacja ma charakter edukacyjny – pozwala zobaczyć nieistniejące obiekty, a tym samym uzupełnić wiedzę czerpaną ze źródeł historycznych poglądowymi grafikami 3D osadzonymi w realnych, współczesnych przestrzeniach miasta. „Turystyczny Lublin” to także praktyczne narzędzie dla turystów. Zawiera moduł informacyjny, w którym znalazły się rekomendacje, zabytków, tras i szlaków, przewodników miejskich, noclegów czy lokali gastronomicznych. Aplikacja została dostosowana zarówno do systemu Android, jak i iOS.

Aplikacja „Turystyczny Lublin” już kilkukrotnie spotkała się z docenieniem ze strony instytucji i branży turystycznej. Otrzymała m.in. wyróżnienie w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2022 i w tym samym roku została wpisana do księgi dobrych praktyk stworzonej przez European Capital of Smart Tourism w kategorii „Digitalizacja”.

„RÓŻA REGIONÓW Najlepsze projekty promujące polskie produkty turystyczne” to konkurs organizowany od 2012 roku przez redakcję czasopisma branżowego „Wiadomości Turystyczne”. W tym roku nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach – Produkt Roku i Aplikacja Roku. Przekazanie wyróżnienia nastąpiło 27 października br. podczas otwarcia tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych Salon Tour w Poznaniu.

Szczegóły na stronie Aplikacji „Turystyczny Lublin”.