W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 25-27 maja

24.05.201813:58

W najbliższą sobotę najważniejsze są mamy. To świetna okazja żeby wspólnie spędzić z nią czas. Gdzie wybrać się w ten szczególny dzień oraz weekend w Lublinie? Zobaczcie nasze propozycje!

SPOTKANIA I SPACERY

W niedzielę zapraszamy na błonia przy lubelskiej Arenie, gdzie Fundacja „Skrzydła dla Edukacji” oraz Stowarzyszenie AGAPE organizuje V Wyścig Kaczek - Festyn Rodzinny. Lubelski Wyścig Kaczek to charytatywne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe, z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie potrzebujących dzieci w zakresie edukacji, opieki, wyżywienia i rekreacji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z Dużych rodzin. Jest to też okazja dla uczestników wydarzenia na zdobycie atrakcyjnych nagród.

W niedzielne popołudnie w Dworku Wincentego Pola miejsce będzie miało wydarzenie – Wieczór autorski Waldemara Michalskiego - Zapisane w kalendarzu. Znak bez kropki.

Także w niedzielę Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólną zabawę z wykorzystaniem rekwizytów i przywdzianiem elementów strojów z epoki podczas wydarzenia W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej.

Szabat - Rozmowa o tradycji szabatowej oraz wspólna kolacja to piątkowe spotkanie w Jeszywas Chachmej. Pierwszym, uroczystym posiłkiem szabatu jest kolacja, której rytuał będą mogli poznać uczestnicy festiwalu Wielokulturowy Lublin.

Zapraszamy na 49 edycję Giełdy Minerałów i Biżuterii "Skarby Ziemi" w Lublinie. Przez dwa dni parter Centrum Kongresowego wypełni się niezwykłymi okazami minerałów, skamieniałości i muszli z całego świata.

Lubelska Giełda Staroci organizuje niedzielne Targi Staroci  na Starym Mieście.

ACK UMCS Chatka Żaka zaprasza na sobotni Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" wspólnie z Centrum nad Zagładą Żydów zapraszają na spotkanie z dr hab. Dariusz Libionka oraz Aliną Skibińską oraz rozmowę wokół książki Dalej jest noc.

Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych to sobotni spacer, który poprowadzi Roman Krawczenko - fotografik, historyk, dziennikarz.

FILMY I SPEKTAKLE

Centrum Kultury zaprasza na sobotni film Wrogowie, który zdobył Złotą Szablę za reżyserię na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych.

Teatr Stary zaprasza na monodram Ewy Błaszczyk Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.

Skrzypek na dachu to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Na swoją adaptację w weekend zaprasza Teatr Muzyczny w Lublinie.

Już w najbliższą niedziele Teatr im. Juliusza Osterwy wystawi spektakl Seks nocy letniej.

KONCERTY

W najbliższą sobotę Paweł Szymański - śpiewający autor i gitarzysta zagra koncert w Klub Whisky Cafe Lublin. Możemy się spodziewać solidnej dawki bluesa okraszonej autorskimi tekstami.

Syny to duet uważany powszechnie za prymitywnych barbarzyńców, którzy ponad konstrukcje muzyczne czy tekstowe stawiają klimat. Na ich piątkowy koncert zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W piątek na lubelskiej Hali Globus miejsce będzie miała ATMASFERA GOLEC uORKIESTRA, która jest wspaniałym świętem – jubileuszem 20 lat na scenie.

Hala MOSiR im. Zdzisława Niedzieli z przyjemnością zaprasza na sobotni występ Ewy Farnej, która szturmem podbiła polskie listy przebojów i serca polskich słuchaczy.

Cykl koncertów zorganizowany przy współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie Muzyka na lubelskim Zamku powraca już w sobotę. Tym razem jako Krakowskie Trio Stroikowe.

DLA DZIECI

Teatr Stary w Lublinie zaprasza dzieci na filmową niedzielę pod tytułem Syn Winnetou.

Księga dżungli noblisty Rudyarda Kiplinga to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści dla dzieci i młodzieży. Teatr im. Hansa Christiana Andersena zaprasza na weekendowe spektakle.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla dzieci Sekretne ogrody pełne słów - cienioksięgi, którym towarzyszyć będzie spotkanie z Krzysztofem Wosikiem oraz wystawa książki artystycznej. Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat, realizowane będą w Domu Słów.

Sobotnie przedpołudnie to świetny czas na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat o nazwie Kto Ty jesteś – Polak mały… odbywające się na Zamku Lubelskim.

Interaktywna wystawa dla dzieci Skład sztuki, to najnowsza propozycja Galerii Labirynt na sobotni dzień skierowana dla dzieci. Na wystawie będzie można nie tylko zobaczyć niezwykłe obiekty i rzeźby, lecz również samodzielnie zmienić formę prac, a nawet ich ułożenie!

SPORT

Już po raz kolejny organizowany jest Lubelski Maraton Turystyczny! Tym razem Rowerowy Lublin na niedzielny rowerowy spacer przygotował dwie trasy: Pierwsza: Kazimierz (Dolny) - Nielisz - Cyców - Niemce (310 km). Druga: Nielisz - Cyców - Niemce (210 km).

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Lublinie w dniach 25-27 maja będzie Klub Środowiskowy AZS Lublin. Mistrzostwa obejmują programem 12 konkurencji kobiet i 14 konkurencji mężczyzn.

W sobotę zapraszamy na plac pod pomnikiem Marii Curie Skłodowskiej, gdzie wystartuje druga w tym roku edycja NightSkating Lublin - długość trasy to 17 km.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

 

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.