W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 5-7 kwietnia

04.04.201918:35

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w pierwszy weekend kwietnia!

Spektakle, seanse
Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl Podwójne życie Weroniki oparty na motywach scenariusza „Chórzystka” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz filmu „Podwójne życie Weroniki” z muzyką Zbigniewa Preisnera.

Stowarzyszenie Gang Poszukiwaczy Szczęścia oraz Impro Teatr Bezczelny zapraszają na Sceny Domowe - Improv Show. Sceny Domowe to komedia codzienności, czasem wciśnięta w nią do granic możliwości, a czasem zupełnie od niej oderwana. W każdym z tych przypadków - zabawna.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na Moscow City Ballet. Występy formacji charakteryzują olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wzruszeń i emocji wzbudzanych przez Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć!
oraz na - A recipe for Leonard Cohen - spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiadający o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć. Powstał z długoletniej fascynacji twórczością kanadyjskiego barda.

Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu Schyłek dnia. Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku, wtedy wciąż jedną z najważniejszych metropolii Europy; perłę austro-węgierskiego imperium.

Teatr Stary zaprasza na spektakl Karamazow. Ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, opus magnum rosyjskiego pisarza, od lat, niezmiennie, na szczytach rankingów „książek wszechczasów” — tym razem w autorskiej adaptacji Jacka Orłowskiego.

Koncerty
W kwietniu Strefa Innych Brzmień zaprasza na koncert podwójny. Będzie okazja usłyszeć dwie wyjątkowe formacje – polskie Ciśnienie, rodem z Katowic oraz kanadyjskie Alpha Strategy. Na jednej scenie w Warsztatach Kultury spotkają się nie tylko dwa kraje, ale też dwa prawdziwie unikatowe zjawiska stylistyczne i składy, po których można się spodziewać zdecydowanie więcej niż podwójnej dawki energii.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Program każdej edycji Festiwalu odbywającego się od 2004 roku jest inny, w sposób ciekawy i różnorodny pokazując zdobycze muzyki europejskiej. Każda edycja ujmuje dzieła Beethovena z różnych muzycznych perspektyw i pozwala dostrzec, skąd czerpał on inspiracje, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w świecie sztuki współczesnej oraz we współczesnym świecie.

Filharmonia Lubelska zaprasza na koncerty akustyczne z okazji 40-lecia zespołu Dżem. Na tych koncertach po prostu trzeba być, bo każdy kolejny jubileusz jest bardziej imponujący i domaga się bardziej imponujących obchodów!

Koncert Mój ulubiony Młynarski w Domu Kultury Bronowice to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.

Chatka Żaka zaprasza na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego "Co się stało z naszą klasą..." w wykonaniu Artystów zwiazanych z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego - Triadę Poeticę i Adama Łapacza.
oraz na koncert konkursowy Festiwalu "Metamorfozy Sentymentalne" przewiduje prezentację dwóch utworów w jednej z wybranych opcji:

  • piosenka autorstwa Jacka Kaczmarskiego i druga z repertuaru tzw. piosenki poetyckiej lub piosenki autorskiej
  • dwie piosenki autorskie

a w ramach Festiwalu Mamadou&SamaYoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca. Teksty piosenek są głównie w języku wolof. Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy.

Wystawy, spotkania
Fundacja Szpilka zaprasza na Wernisaż "Kadry kobiecości". Monograficzna wystawa fotografii Magdaleny Chojnackiej to efekt kilkuletnich poszukiwań sposobu uchwycenia i wyrażenia natury kobiecości. Subtelne i sensualne fotografie zostaną zaprezentowane w niecodziennych wnętrzach Salonu Kultury Fundacji.

Pożegnanie z Afryką zaprasza na wernisaż wystawy "Leśne Echa" Julii Pecio. Wystawa to zbiór prac przedstawiających portrety z elementami fauny i flory oddających ducha słowianizmu wykonanych głównie akwarelą.

Rubiny, szmaragdy, opale, szafiry i inne piękności czekają na naszej wystawie skamielin i minerałów w Targach Lublin. Będzie można zobaczyć skamieliny od Prekambru (pierwszego okresu w dziejach naszej planety) do „wielkiego wymierania kredowego”. Wśród prezentowanych oryginalnych skamielin, będziemy mogli zobaczyć: stromatolity, trylobity, łodziki, amonity, ryby, prehistoryczną roślinność, czy koprolity dinozaurów mięsożernych. Pojawią się także fragmenty szkieletu mamuta!

Chatka Żaka proponuje wystawę fotograficzną ukazującą wpływy i wzajemne przenikanie się kultur mieszkańców Lubelszczyzny. Na zdjęciach, odnajdziemy min. zatrzymaną w kadrze tradycję prawosławia, kultury ormiańskiej, żydowskiej oraz rzymsko- katolickiej. Wystawa została przygotowana przez Koło Fotograficzne Poczekajka.

Strefa gier planszowych, obok koncertów i wystaw, stała się tradycją Festiwalu "Metamorfozy Sentymentalne". Tym razem zapraszamy do Foyer Filharmonii. Na evencie znajdziecie ok. 80 gier planszowych, instruktorów i przyjaznych wolontariuszy naszego Festiwalu - przybywajcie!

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" serdecznie zaprasza na pierwszą w tym roku imprezę z serii "24 godziny z…”. Tym razem macie okazję spędzić 24 godziny z fantastyką.

Warsztaty
Dom Słów zaprasza na warsztaty z kaligrafii, która znów zagości w Lublinie! Warsztaty dla osób początkujących i zaawansowanych.

Warsztaty Kultury zapraszają na fascynującą podróż do przeszłości. Odwiedźcie Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów, poznaj tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Fundacja Inside Out zaprasza na spacer tematyczny po Szerokim: szlakiem ptaków i innych zwierząt - otwarte spotkanie spacerowo-warsztatowe o tematyce ornitologiczno -przyrodniczej. Posłuchamy, pooglądamy, przespacerujemy się i dowiemy się ciekawych rzeczy o świecie przyrody!

Chatka Żaka zaprasza na Warsztaty gitarowe. W ramach warsztatów oferujemy naukę gry na gitarze klasycznej, elektrycznej, akustycznej i basowej, na trzech poziomach zaawansowania: początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany.

Rodzinne i dla dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl “Szewczyk Dratewka czyli bajka do zjedzenia”. Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki, który swoim sprytem pokonuje złego smoka tym razem opowiedziana zostaje w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci bajki powstają na oczach widza.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych to wydarzenie związane z rokiem gospodarczym na wsi, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu (m.in. orka, gruberowanie, bronowanie, sianie) przy użyciu dawnych sprzętów i narzędzi obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach. Ponadto w tym dniu będzie możliwość przyjrzenia się z bliska różnym typom koni szczególnie chętnie wykorzystywanym jako pomoc w pracach polowych. Nie zabraknie także pokazów związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi, jak i prezentacji koni w zaprzęgowej turystyce i rekreacji oraz transporcie i komunikacji osobowej.

Żegnamy zimę zabawą z niezwykłym lodem! Mały Naukowiec zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na spektakularne i widowiskowe warsztaty w laboratorium dla dzieci, których bohaterem będzie suchy lód. Każde dziecko będzie mogło zamienić się na chwilę w szalonego naukowca i stworzyć dymne bańki, parujący kociołek oraz ciężki dym.

Sport
Zapraszamy na debiutancką kolejkę PGE Ekstraligi. Żużlowa elita wraca do Lublina. Na transmisję wszystkich spotkań Speed Car Motor Lublin zaprasza Klub Studencki Kazik.

W najbliższą sobotę, 6 kwietnia o godzinie 12:40 rozegramy kolejny mecz rundy zasadniczej Energa Basket Liga. Tym razem rywalem TBV Start Lublin będzie drużyna Trefla Sopot.

Jedyny domowy mecz naszych piłkarek w pierwszej połowie roku! Po sukcesie w postaci drugiego miejsca w turnieju towarzyskim Algarve Cup biało-czerwone zmierzą się w Lublinie z uczestniczkami mistrzostw świata we Francji, Włoszkami.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.