W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin w samo południe - wakacyjne spacery

10.07.201809:00

Zapraszamy do poznawania historii Lublina. Zagłębiając się w klimatyczne zaułki Starego Miasta, podczas weekendowych wycieczek z przewodnikiem, można będzie odwiedzić miejsca znane, jak i te mniej uczęszczane.

Uczestnicy spacerów dowiedzą się jak koziołek trafił do herbu miasta, gdzie podpisano Unię Lubelską, jak czarcia łapa zostawiła ślad na trybunalskim stole oraz wysłuchają lubelskiego hejnału granego według oryginalnego zapisu z 1685 roku.

Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę wakacji (lipiec – sierpień), o godz. 11.30, do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej (Stare Miasto, ul. Jezuicka 1/3). Dodatkowo w każdą niedzielę (lipiec – sierpień), o godz. 13.30 odbędzie się spacer w języku angielskim.

Czas trwania spaceru: ok. 1,5 godz.

Terminy spacerów:

  • 14, 15, 21, 22, 28, 29 lipca
  • 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 sierpnia

Cena:
10 zł bilet normalny
5 zł bilet ulgowy (dzieci do 6 lat bezpłatnie)
Płatność dokonywana jest na miejscu zbiórki, w dniu wycieczki.

Dla posiadaczy Lubelskiej Karty Turysty udział w spacerach jest bezpłatny. Oferta dotyczy 50 pierwszych uczestników z ważną Kartą Turysty: http://www.lublincard.eu/pl/.