W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Lublina

22.12.201713:45

Zapraszamy mieszkańców Lublina i każdego, kto pragnie aby na wigilijnym stole zapłonęło Światełko z Groty Betlejemskiej, o pobieranie go ze znicza palącego się w Ratuszu (Placu Łokietka 1) w godz. od 7.00 do 19.00, a w niedzielę 24 grudnia, w dzień Wigilii, do godz. 21.00.

Betlejemskie Światło Pokoju, zapalone w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem, w Ziemi Świętej, dotarło ze skautami przez Austrię i Słowację do Lublina. Polscy harcerze odebrali je na Słowacji, niedaleko granicy z Polską  i rozwieźli w różne strony naszego kraju.

Druhny i druhowie z lubelskiego hufca ZHP, którzy przywieźli Światło do Lublina, dostarczyli je 19 grudnia do lubelskiego Ratusza, gdzie pod opieką Straży Miejskiej podtrzymywane będzie okrągłą dobę, aż do Bożego Narodzenia.

W dniu dzisiejszym delegacja harcerzy wręczyła oficjalnie lampkę z Betlejemskim Światłem Pokoju mieszkańcom Lublina, na ręce Prezydenta Krzysztofa Żuka, podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego samorządu Miasta Lublin (w dniu 22 grudnia), w Trybunale Koronnym, o godz. 15.00. 

W piątek (22 grudnia) o godz. 19.00, na Placu Teatralnym, odbędzie się uroczysta zbiórka Hufca Lublin  z okazji przybycia do naszego miasta światła przypominającego o Narodzeniu Pańskim 2017 lat temu.