W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe obiekty sportowe na ul. Rzeckiego

Nowe obiekty sportowe na ul. Rzeckiego
07.06.202411:47

Przy ul. Rzeckiego zakończyła się budowa zewnętrznego kompleksu sportowego. Już wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 skorzystają z nowej bieżni oraz dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią.

– Wykonawca kończy już przebudowę infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i w przyszłym tygodniu powinny ruszyć odbiory. To obiekty bardzo potrzebne dzieciom i młodzieży uczącej się w tej placówce, ale też oczekiwane przez mieszkanki i mieszkańców osiedla Bolesława Prusa. Przy okazji prac poprawiliśmy stan infrastruktury wokół – schodów i dojścia, a także zbudowaliśmy zbiornik retencyjny – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach inwestycji powstało boisko do piłki nożnej o pow. 2,1 tys. m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o pow. 2 tys. m2 o nawierzchni poliuretanowej do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz bieżnia prosta o długości 60 m ze skocznią do skoku w dal. Nowe boiska wyposażono w mobilne siedziska z tworzywa sztucznego, sprzęt sportowy (m.in. bramki, słupki, kosze) i piłkochwyty o wys. 5 m z polipropylenowej siatki. Teren został ogrodzony panelami, oświetlony lampami typu LED oraz wyposażony w monitoring. Przebudowę przeszło także istniejące ogrodzenie całego terenu szkoły, brama wjazdowa na teren boisk, schody terenowe i utwardzone dojścia.

Prace za kwotę niemal 3,6 mln zł w ciągu 11 miesięcy wykonała firma Daro-Fach