W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52
Nazwa: Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52
Adres: ul. Władysława Jagiełły 11

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły weszła w fazę prac wykończeniowych. Nowy segment do zajęć dydaktycznych ma już gotową elewację, zaś w bloku żywieniowym trwają prace wewnątrz. Całkowity zakres tej inwestycji to rozbudowa placówki o nowy segment do zajęć lekcyjnych oraz budynek kuchni i stołówki wraz z instalacjami i zagospodarowaniem terenu.

– Powiększenie Szkoły Podstawowej nr 52 o dodatkowy segment dydaktyczny oraz część gastronomiczną to kolejna ważna inwestycja w oświatę. Zadanie znacząco poprawi warunki kształcenia uczniów na Felinie w kontekście rosnącej w tej części miasta liczby mieszkańców. Aktualnie w placówce uczy się ponad 600 uczniów, dzięki rozbudowie w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci. Prace budowlane powinny zakończyć się w maju – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Obecnie w obydwu nowych segmentach Szkoły Podstawowej nr 52 trwają prace wykończeniowe. W budynku dydaktycznym kończy się montaż okablowania, opraw oświetleniowych, kamer, instalacji dzwonkowej i tablic. Położono płytki na schodach klatki schodowej oraz wykładziny podłogowe na pierwszym i drugim piętrze. Kończy się malowanie ścian i sufitów w salach lekcyjnych i zapleczach na obu kondygnacjach. Na wszystkich poziomach zamontowano ślusarkę aluminiową, balustrady, sufity podwieszane w sanitariatach. Toalety są przygotowane do białego montażu. Z kolei w drugim - parterowym budynku mieszczącym kuchnię, stołówkę i cały trakt gastronomiczny, kończą się prace przy kładzeniu posadzek, płytek ceramicznych na podłogach i ścianach parteru oraz piwnic. W planach na najbliższy miesiąc jest zakończenie montażu ślusarki aluminiowej, okablowania a także instalacji CO, wodnej i kanalizacyjnej.

Nowo wybudowaną infrastrukturę szkolną tworzy trzykondygnacyjny segment przeznaczony do zajęć lekcyjnych w kształcie litery „L”, który powstał po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację. Powstała nowa część budynku o takiej samej wysokości i gabarytach jak obiekt istniejący - przestronna, jasna i dobrze oświetlona, w części przeszklona. W nowym segmencie znalazło się 16 klasopracowni wraz z zapleczami, częścią administracyjną, pomieszczeniami socjalnymi oraz ogólnego przeznaczenia, salą do gimnastyki korekcyjnej i aulą. Segment dydaktyczny jest dodatkowo podpiwniczony. Tam znalazły się szatnie oraz pomieszczenia techniczne.

Parterowy segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką pomieści 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Planowany obiekt jest parterowy i docelowo na tej kondygnacji znajdą się pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowano pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie do 1500 posiłków dziennie.

Wartość inwestycji to blisko 18 mln zł, zaś termin zakończenia robót to 19 maja. Po finiszu prac budowlanych odbędą się odbiory inwestycji, które potrwają około miesiąca, następnie budynek zostanie przekazany w użytkowanie.

Zadanie realizuje spółka Budimex S.A.

Aktualności (7) zobacz wszystkie

06.02.202301:14
Obecnie w obydwu nowych segmentach trwają prace wykończeniowe
Więcej
01.02.202310:27
Nadchodząca wiosna zintensyfikuje roboty na lubelskich placach budowy. Przy I LO wraz z nadejściem wyższych temperatur ruszą prace ziemne na zewnątrz przy budowie zespołu boisk.
Więcej
26.01.202310:04
Przełom roku upłynął pod znakiem robót budowlanych w lubelskich szkołach. Od miesiąca w Szkole Podstawowej nr 52 trwają prace związane z rozbudową placówki o dwa skrzydła. Nowy segment przedszkolny przy Zespole Szkół nr 12 w tym czasie zyskał kolejne piętro, zaś sala gimnastyczna I Liceum Ogólnokształcącego – elewację
Więcej
24.01.202302:56
Szkoła powiększy się o segment dydaktyczny i żywieniowy
Więcej
24.01.202302:55
Został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku SP nr 52 przy ul. Jagiełły
Więcej
24.01.202302:55
Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na ten cel przez Miasto – ponad 25,6 mln zł.
Więcej
24.01.202302:53
Miasto przygotowuje się do rozbudowy kolejnych dwóch szkół: Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie i Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Inwestycje zostały uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2020 rok. Trwają intensywne prace przy budowie szkoły przy ul. Berylowej dla 600 uczniów i 200 przedszkolaków.
Więcej