W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa szkoły na Felinie – informacja z otwarcia ofert

Rozbudowa szkoły na Felinie – informacja z otwarcia ofert
18.01.202114:17

Dzisiaj (18 stycznia) odbyło się otwarcie ofert w przetargu na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły. Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na ten cel przez Miasto – ponad 25,6 mln zł. Postępowanie zakłada rozbudowę szkoły o nowe segmenty – dydaktyczny i żywieniowy wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

– W Budżecie Miasta Lublin na 2021 rok, znaczną część wydatków inwestycyjnych stanowią zadania oświatowe. Rozstrzygnięcie przetargu pozwoli ruszyć z zaplanowaną rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie, która jest bardzo potrzebną inwestycją w tej dzielnicy. Ponadto, przed nami rozpoczęcie budowy segmentu przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 12 na Sławinie, kontynuacja budowy sali gimnastycznej i boiska przy I LO, termomodernizacja siedmiu obiektów szkolnych, a także budowa boiska na potrzeby nowej szkoły przy ul. Berylowej. Rok 2021, mimo wielu trudności, będzie kolejnym dużych inwestycji w oświatę – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rozbudowa obecnego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie zakłada powstanie nowego segmentu dydaktycznego zawierającego 16 klasopracowni wraz z niezbędnymi zapleczami, część administracyjną, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia i salę do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. Segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest, jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowo wybudowana część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący. Nowy obiekt będzie dopasowany nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły. Segment będzie miał dwie kondygnacje i pokryją go panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną. W nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.

W ramach zadania powstanie ponadto segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Planowany obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.