Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Modelowa Rewitalizacja Lublina

Renowacja przedmiotów zabytkowych - warsztaty

Serdecznie zapraszamy studentów i absolwentów kierunków artystycznych i humanistycznych (historia sztuki, kulturoznawstwo, ochrona dóbr kultury i pokrewne), którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o aspekty praktyczne, do udziału w warsztatach z renowacji i konserwacji przedmiotów zabytkowych.

Celem projektu jest m.in. popularyzacja i kultywowanie rzemieślniczych tradycji Lublina, jak również zachęcenie mieszkańców i turystów do odkrywania i poznawania Śródmieścia. Zajęcia odbędą się w warsztacie Pana Tomasza Okonia znanego z naprawiania rzeczy z duszą!

Miejsce warsztatów: ul. Lubartowska 6-8
Termin realizacji: styczeń 2018 r.
Przewidywana liczba uczestników: 4 osoby
Zakres godzinowy: 20 h (dokładny harmonogram zajęć zostanie uzgodniony podczas pierwszego spotkania z Panem Tomaszem Okoniem i dostosowany do potrzeb i możliwości czasowych uczestników i prowadzącego)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale uczestnicy mają za zadanie po ich zakończeniu zrealizować projekt lub inicjatywę na rzecz terenu rewitalizowanego np. zorganizować warsztaty dla dzieci lub przedsiębiorców ze Śródmieścia, zaaranżować wspólnie z lokalnym przedsiębiorcą atrakcyjną witrynę w jednym ze sklepów na terenie rewitalizowanym, czy zaprosić mieszkańców lub przedsiębiorców na pokaz do swojej pracowni lub na uniwersytet.
Katalog pomysłów jest nieograniczony! :-)

Warsztaty będą okazją m.in. do:

  • Zapoznania się z narzędziami i materiałami używanymi do konserwacji i renowacji przedmiotów zabytkowych.
  • Analizy stanu przedmiotu zabytkowego i wykonania planu jego renowacji.
  • Nauczenia się dawnych metod tapicerstwa i naprawy przedmiotów metalowych, srebrnych, porcelanowych, czy renowacji i konserwacji przedmiotów drewnianych.
  • Przywrócenia dawnej świetności obiektom zabytkowym.
  • Renowacji przyniesionych przez uczestników przedmiotów zabytkowych, jak również przedmiotów z warsztatu Pana Tomasza Okonia.

Zasady aplikowania:
Chętnych do udziału w projekcie prosimy o przesłanie:
CV (wraz z klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2016 r., poz. 922”)
kilkuzdaniowej odpowiedzi na pytanie: Czemu chciałbym/ chciałabym wziąć udział w warsztatach?
-    krótkiego opisu projektu/inicjatywy na rzecz terenu rewitalizowanego, które uczestnik zrealizuje po zakończeniu warsztatów (maks. pół strony A4, czcionka Times New Roman, interlinia 1,5).

Na zgłoszenia czekamy do dnia 17 listopada 2017 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: edyta.wisniewska@lublin.eu

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Lubelscy Kupcy”, ujętego w Programie Rewitalizacji dla Lublina na lata 2017-2023. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 81 466 25 07 lub pisząc na adres e-mail: edyta.wisniewska@lublin.eu Dodatkowe informacje na temat pracy Pana Tomasza Okonia znajdują się na stronie: www.kreatywni.lublin.eu/tomasz-okon

Do pobrania

Informacje na temat warsztatów.pdf
Renowacja przedmiotów zabytkowych - warsztaty

Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że na stronie Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji dostępne są materiały wypracowywane w ramach realizowanych projektów „Modelowa Rewitalizacja Miast”.

Strona portalu: www.rewitalizacja.gov.pl

logo Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)