W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej

Szkoła Podstawowa przy ul. Berylowej
Nazwa: ZS nr 13 w Lublinie
Adres: ul. Berylowa 7

Miasto Lublin w latach 2018-2020 zrealizowało bardzo dużą inwestycję polegającą na budowie kompleksu ze szkołą podstawową przy ul. Berylowej. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów Sp. z o.o. Otwarcie nowej placówki odbyło się we wrześniu 2020 roku.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę. Na poziomie -1 znajduje się zaplecze sportowe obiektu z nowoczesną salą gimnastyczną wyposażoną w trybuny, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także: biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie. Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły oraz przestronna sala konferencyjna. Obiekt przy ul. Berylowej posiada nowoczesną salę gimnastyczną z widownią na 337 miejsc, salę widowiskową na 310 osób, salę teatralno-taneczną oraz nowoczesny trakt żywieniowy umożliwiający przygotowanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.Cały obiekt jest klimatyzowany oraz objęty jednolitym systemem nagłośnienia.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 70 mln zł, na zakup wyposażenia przeznaczono ok. 7 mln zł, z tego na zakup sprzętu komputerowego 1,3 mln zł.

Budynek jest największą placówką oświatową jaka do tej pory powstała w Lublinie, jego powierzchnia sięgnie niemal 14 tys. m2. Jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce. W skład Zespołu Szkół nr 13 wchodzi Szkoła Podstawowa nr 58 oraz Przedszkole nr 88. W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół nr 13 naukę rozpoczęło 553 uczniów oraz 300 przedszkolaków.