W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Boiska dla V LO przy ul. Lipowej

Boiska dla V LO przy ul. Lipowej
Adres: ul. Lipowa 7

V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Lipowej otrzyma nowoczesne zaplecze sportowe i rekreacyjne: dwa nowe boiska, plac rekreacyjnego do gry w bule i siłownię zewnętrzną. Prace poprzedzi rozbiórka istniejącej infrastruktury. W 2022 roku Miasto opracowało dokumentację projektową dla tego zadania, a także zostało uzyskane pozwolenie na budowę. Budowa tego ogólnodostępnego kompleksu sportowego zapewni dobre warunki do aktywności sportowej nie tylko młodzieży szkolnej, ale również mieszkańcom dzielnicy, którzy głosowali na ten projekt w Budżecie Obywatelskim.

Przy V LO powstanie boisko sportowe z wyodrębnionymi dwoma boiskami wielofunkcyjnymi – większym o wymiarach 40 m x 19,5 m oraz mniejszym o powierzchni 28 m x 12 m. Oba otrzymają nawierzchnię poliuretanową przepuszczalną dla wody. Większe boisko będzie wyposażone w dwie bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz dwie zewnętrzne konstrukcje do piłki koszykowej.

Przewidziano także urządzenie trzeciego boiska – placu rekreacyjnego do gry w bule o wymiarach 16 m x 7 m z nawierzchnią żwirową oraz siłowni zewnętrznej o powierzchni 155 m2 z nawierzchnią trawiastą. Do siłowni docelowo trafi 10 urządzeń do ćwiczeń. Nastąpi również rozbudowa instalacji elektrycznej budynku V LO ze względu na budowę oświetlenia boisk oraz rozbudowa istniejącej instalacji monitoringu. Projekt uwzględnia także budowę piłkochwytów o wysokości 6 m z rozstawem słupów co 4,5 m, oświetlenie boiska sportowego (latarniami parkowymi LED), monitoring oraz małą architekturę – ławki, kosze na śmieci i tablicę informacyjną.

Wyłoniony w przetargu wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 6 miesięcy na budowę boisk.

Zadanie to realizacja ogólnomiejskiego projektu VIII Budżetu Obywatelskiego „Boiska na Piątkę”, na który mieszkańcy oddali 4540 głosów.


 

Aktualności (2)

21.02.202303:42
W ciągu pół roku przy ul. Lipowej powstanie nowoczesne, ogólnodostępne zaplecze sportowe i rekreacyjne, z którego skorzystają uczniowie liceum oraz mieszkańcy
Więcej
15.02.202312:10
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Lipowej otrzymają nowoczesne zaplecze sportowe i rekreacyjne
Więcej