W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80
Adres: od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej

Miasto wybuduje około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami. Zakres inwestycji obejmuje: budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane również zostaną odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Projekt wpłynie również na usprawnienie systemu transportowego miasta, skróci czas podróży i upłynni ruch redukując emisję spalin. Ponadto, dzięki zachowaniu wymogów, zapewni dostępność osób z niepełnosprawnościami m.in. co do szerokości, pochyleń oraz progów w ciągu chodników, a także wykonaniu płytek znacznikowych w pobliżu skrzyżowań i na peronach zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przyciskami sensorowymi z wibracją i sygnalizacją dźwiękową.

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 to inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki otrzymane na ten cel to 65 mln zł, zaś wartość całkowita projektu wskazana we wniosku o dofinansowanie to 68,5 mln zł. Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy.

Więcej o projekcie

Aktualności (3)

03.02.202302:53
Powstanie 1,1 km nowej ulicy, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej
Więcej
19.01.202302:59
Miasto ogłasza przetarg na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80. W ramach ogłoszonego zamówienia powstanie 1100 m brakującego odcinka od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej
Więcej
19.01.202302:57
65 mln na realizację budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80
Więcej