W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przebudowa piwnic Centrum Kultury

Przebudowa piwnic Centrum Kultury
Nazwa: Przebudowa pomieszczeń piwnic klasztoru powizytkowskiego
Adres: ul. Peowiaków 12

Trwa przebudowa zabytkowych piwnic klasztoru powizytkowskiego przy ul. Peowiaków 12. Dzięki temu Centrum Kultury w Lublinie otrzyma dodatkowe powierzchnie do prowadzenia działalności animacyjnej, a artyści – pracownie i atelier o wysokim standardzie. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na to zadanie inwestycyjne.

Inwestycja zakłada przebudowę pomieszczeń piwnic, wpisanego do rejestru zabytków, klasztoru powizytkowskiego, ich adaptacji do prowadzenia działalności kulturalnej oraz dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Dzięki przebudowie w piwnicach Centrum Kultury powstaną pomieszczenia o powierzchni użytkowej 867 m2. Powstaną m.in.: studia multimedialne, studia nagraniowe i realizacyjne, pracownie rzeźby, scenografii, grafiki, malarstwa i rysunku, atelier filmu, animacji, fotografii, zaplecza techniczne, a także widowiskowa przestrzeń artystyczno-społeczna o łącznej powierzchni około 200 m2, na potrzeby koncertów, spektakli i organizacji spotkań.

Prace budowlane obejmują m.in. roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne, w tym wykonanie nowych nadproży żelbetowych nad otworami drzwiowymi oraz wykonanie kanałów technologicznych pod posadzką dla rozbudowy instalacji wentylacji mechanicznej, roboty wykończeniowe, w tym wykonanie ścianek działowych, posadzek, tynków i okładzin ściennych i posadzkowych, izolacji przeciwwilgociowych, montaż stolarki budowlanej, a także przebudowę instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, centralnego ogrzewania. Inwestycja zakłada także montaż instalacji niezbędnych do prowadzenia działalności artystycznej, takich jak zasilanie urządzeń technologii studiów, technologii oświetlenia scenicznego i studyjnego, instalację elektroakustyczną, sieć strukturalną i multimedialną. Aktualnie trwają postępowania na zakup wyposażenia i mebli.

Zgodnie z zapisami umowy, termin realizacji inwestycji upływa 31 maja 2023 r.

Inwestycja w piwnicach Centrum Kultury realizowana jest w ramach projektu „Udostępnienie nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturalnej w piwnicach klasztoru powizytkowskiego w Lublinie”, współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. To inwestycja z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Wartość projektu wynosi ponad 5,3 mln zł, z czego wysokość dofinansowania unijnego blisko 2,3 mln zł. Dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa to 264 tys. zł.

Więcej o projekcie.

Aktualności (5) zobacz wszystkie

03.04.202311:06
Sprzęt multimedialny, elektroakustyczny oraz urządzenia dostosowujące placówkę dla osób z niepełnosprawnościami trafią do nowych pracowni w piwnicach Centrum Kultury w Lublinie
Więcej
03.04.202311:06
Zabytkowe piwnice klasztoru powizytkowskiego przy ul. Peowiaków 12 przejdą przebudowę i remont
Więcej
03.04.202311:05
Inwestycja zakłada wykonanie prac remontowych w celu adaptacji pomieszczeń piwnic klasztoru na cele kulturalne
Więcej
03.04.202311:05
Umowy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej podpisane w 2017 roku przez Gminę Lublin.
Więcej
03.04.202311:03
Między Gminą Lublin a Województwem Lubelskim podpisana została umowa o dofinansowanie projektu "Przebudowa na cele kulturalne piwnic klasztoru powizytkowskiego w Lublinie".
Więcej