W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Betlejemskie Światło Pokoju dla mieszkańców Lublina

23.12.201609:06

Zapraszamy mieszkańców Lublina i każdego, kto pragnie aby na wigilijnym stole zapłonęło Światełko z Groty Betlejemskiej, o pobieranie go ze znicza palącego się w Ratuszu na Placu  Władysława Łokietka 1, w godz. od 7.00 do 19.00, a w sobotę 24 grudnia, w dzień Wigilii, do godz. 21.00.

Betlejemskie Światło Pokoju, zapalone w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem, w Ziemi Świętej, dotarło ze skautami przez Austrię i Słowację do Lublina. Polscy harcerze odebrali je na Słowacji, niedaleko granicy z Polską  i rozwieźli w różne strony naszego kraju.

Druhowie z lubelskiego hufca ZHP, którzy przywieźli Światło do Lublina, przekazali je w niedzielę 18 grudnia 2016 r., w szopce pod bazyliką OO. Dominikanów, mieszkańcom naszego miasta, na ręce Prezydenta Krzysztofa Żuka i Archidiecezji Lubelskiej, na ręce Biskupa Józefa Wróbla. Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju poprzedziła Msza św. w bazylice OO. Dominikanów.

W czwartek 22 grudnia podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego organizowanego przez Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym, z udziałem przedstawicieli jednostek Miasta Lublin oraz instytucji państwowych i samorządowych, harcerze Hufca ZHP Lublin przyniosą uczestnikom Betlejemskie Światło Pokoju.

Z Trybunału Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione do lubelskiego Ratusza, gdzie pod opieką Straży Miejskiej podtrzymywane będzie okrągłą dobę, aż do Bożego Narodzenia.